Podgrzewana murawa 2007

Prezydent Miasta Wodzisław Śląski, a w tle montaż podgrzewanej murawy

Podgrzewana murawa została zainstalowana w związku z wprowadzonym przez PZPN wymogiem, który nadmieniał, że do końca 2006 roku każdy ekstraklasowy klub musi ją zainstalować. Rada Miasta przegłosowała uchwałę o przeznaczeniu na ten cel 1,2 mln zł, jednak planowany koszt był dwa razy wyższy, dlatego z powodu braku środków Wydziału Inwestycji Miejskich i Gospodarki Komunalnej w Wodzisławiu zwrócił się z prośbą do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie montażu. Do końca roku wspomogło ono klub kwotą 400 tysięcy złotych, zaś resztę dołożyło z początkiem 2007 roku. Kasa miejska dołożyła później 300 tys. zł na nową stację transformatorową. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2.598.209 zł.

Wodzisławianie ostatni mecz pierwszej rundy rozegrali 18 listopada z Lechem Poznań. Dwa dni później rozpoczęła się instalacja podgrzewanej płyty, która trwała do 28 lutego. Wykonawcą była warszawska firma Zielona Architektura, która jako jedyna w kraju instalowała ogrzewanie elektryczne. Aleja była drugim stadionem w Polsce (pierwszy był we Wronkach), gdzie zastosowano takie rozwiązanie. Było ono tańsze, choć sama murawa jest droższa w utrzymaniu, aniżeli ta oparta na postawie systemu hydraulicznego. Treningi zostały wznowione 1 marca 2007, zaś pierwszy mecz po instalacji odbył się 10 marca, był to mecz z Cracovią, który Wodzisławski MKS przegrał 0:1 po strzale Gizy już w 6 minucie spotkania.

Widok na trybunę otwartą

W latach późniejszych dokonano drobnych prac kosmetycznych na stadionie. Wymogi ekstraklasy zmusiły do instalacji dodatkowych 500 krzesełek (łuk obok zegara). Po za tym w odrestaurowano pozostałe krzesła i pomalowano je w barwach Odry. Warto dodać, że płot został obniżony oraz zainstalowano nowe nagłośnienie obiektu.