„Okręgówka” 2016-2019

Na zdjęciu drużyna Odry, która przystąpiła do rozgrywek w lidze okręgowej

Przed rundą jesienną sezonu 2016/2017, kibice Odry Wodzisław stoczyli swoistą walkę z Urzędem Miasta o możliwość zobaczenia swojej drużyny na Stadionie Aleja. Kilkaset osób opublikowało w mediach społecznościowych swoje zdjęcia z hasłem „Stadion dla Odry”. Dzięki temu, po prawie 2 latach bez meczu przy Bogumińskiej 8, kibice Odry mogli znowu przyjść na stadion kibicować swojej drużynie. Szkoleniowcem wodzisławskiej jedenastki został Tomasz Włoka. Pierwsze spotkanie sezonu oglądał komplet, czyli 999 osób. Mecz zakończył się wygraną Odry 1:0. W końcowej tabeli Odra zajęła 3 miejsce, które nie dało awansu do IV ligi.

W drugim sezonie rozgrywek ligi okręgowej, Odrze nie szło już tak dobrze. Niedługo po starcie z funkcji prezesa Odry Wodzisław zrezygnował Grzegorz Gostyński, jego miejsce zajęła dotychczasowa kierowniczka drużyny, Izabela Wiaterek. Pomimo zakończenia rundy jesiennej na 3. pozycji w tabeli, wiosną Odra walczyła o utrzymanie, co ostatecznie się udało. Niebiesko-Czerwoni zajęli 13 miejsce, ostatnie premiowane pozostaniem w tej klasie rozgrywkowej. Na szczególną uwagę zasługuje akcja #760SercDlaDumyMiasta. Klub i kibice przyłączyli się tym samym do obchodów 760-lecia Wodzisławia Śląskiego. Na meczu z LKS-em Krzyżanowice pojawiło się blisko 900 widzów.

Trybuny podczas meczu pt. #760SercDlaDumyMiasta

Historia pisze się dalej. Sezon 2018/2019 rozpoczynamy z myślą o awansie do IV ligi. Klub podpisał umowę o współpracy z niemiecką szkółką VFL Wolfsburg, funkcję trenera objął Ryszard Wieczorek, a zespół wzmocniło kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością.