KP Odra 1922 Wodzisław

Drużyna Odry występująca w C klasie – 2011/2012

Po spadku Odry Wodzisław z I ligi klub nie otrzymał licencji na grę w II lidze. Kibice mimo żalu uznali, że tradycja musi być zachowana i zainicjowali powstanie Klubu Piłkarskiego Odra 1922. W skład zarządu wchodzili przede wszystkim fanatycy, a piłkarze reprezentujący niebiesko-czerwone barwy, również znani byli ze stadionowych sektorów. Odra 1922 została włączona do rozgrywek o mistrzostwo C-klasy okręgu Rybnik i choć klub został stworzony od podstaw, mocno nawiązywał do drużyny utworzonej w 1922 roku.

Prezesem został Adam Plizga. Drużyna odnosiła sukcesy, a stadion wypełniała taka ilość kibiców, jaką dotychczas mogły pochwalić się 1-ligowe kluby. Rekord odnotowano podczas meczu z Polarisem Żory, gdzie na stadionie pojawiło się 950 osób, choć nie odbiegało to od średniej, gdyż przeciętnie na mecz przychodziło 600 osób. KP Odra 1922 rozegrała 28 spotkań, w których zdobyła 65 punktów i w końcowym rozrachunku znalazła się na 1 miejscu C-klasy. 21 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek (wszystkie w meczach wyjazdowych) to bilans drużyny prowadzonej przez Ireneusza Gabrysiaka i Benedykta Firę.

Skład Odry Wodzisław w sezonie 2011/2012: Łukasz Czarnecki, Szymon Powichrowski, Dawid Klimek, Wojciech Błaszczyk, Mateusz Kamiński, Artur Cichy, Przemysław Psota, Rafał Czogalik, Michał Demus, Marcin Bugajski, Dawid Biernat, Paweł Kosiński, Miłosz Krzywodajć, Rafał Olfans, Wacław Bobrzyk, Artur Jasiak, Mateusz Marcol oraz Kamil Drzeniek.