Kolejne zwycięstwo Odry!

• 24 marca 2024
  • 0
  • 2199 Wyświetleń

Piłkarze Odry Wodzisław odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo tej wiosny. Tym razem zespół prowadzony przez Michała Czyża okazał się lepszy od rezerw Rekordu Bielsko-Biała wygrywając 3:2. Bramki dla Odry zdobył Łukasz Gajda a dubletem popisał się Marcin Ośliźlok.

Spotkanie niezbyt dobrze rozpoczęło się dla Dumy Wodzisławia bowiem w 6 minucie prowadzenie objęli goście, którzy wykorzystali niedokładne wybicie piłki przez Zająca. Stracona bramka nie załamała Niebiesko-Czerwonych, którzy za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się w 25 minucie, gdy fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Łukasz Gajda. Dosłownie chwilę później Odra zdobyła kolejną bramkę! Kolejny raz świetną akcją popisał się Gajda, który obsłużył Ośliźloka, który tym samym wyprowadził Odrę na prowadzenie. Niestety jeszcze przed przerwą goście zdołali wyrównać i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2.

Kibice mogli oczekiwać, że w drugiej odsłonie meczu obraz meczu nie ulegnie zmianie i nadal będziemy oglądać ciekawe widowisko z wieloma bramkami. Już w 52 minucie padła kolejna bramka. Niebiesko-Czerwoni objęli prowadzenie ponownie za sprawą Marcina Ośliźloka, który wykorzystał cudowne podanie Bartłomieja Sikorskiego. W kolejnych fragmentach spotkania obie drużyny miały okazje do zdobycia bramek, ale brakowało skuteczności. Goście byli najbliżej trafienia, ale na nasze szczęście na przeszkodzie stanął słupek i ostatecznie to Odra mogła cieszyć się z ważnej wygranej. Dzięki zwycięstwu Odra awansowała w ligowej tabeli na 5 miejsce mając na koncie 30 punktów po 18 spotkaniach. Następne spotkanie Niebiesko-Czerwoni rozegrają 3 kwietnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Tempem Puńców.

Odra Wodzisław 3:2 Rekord II Bielsko-Biała

Odra: Zając – Słodowy, Kłosek, Wilczek, Gącik – Wodnicki, Sikorski, Pawełek – Danieluk, Gajda, Ośliźlok

Rezerwowi: Wrzosek, Karwot, Laskowski, Białas, Polak, Kopała, Piworowicz

Trener: Michał Czyż

Bramki: Gajda 25’, Ośliźlok 27’ i 52’