Odra wygrywa po strzelaninie!

• 19 marca 2024
  • 0
  • 527 Wyświetleń

Piłkarze Odry odnieśli drugie ligowe zwycięstwo w 2024 roku. Tym razem podopieczni Michała Czyża rozprawili się z LKS-em Tworków, wygrywając na wyjeździe 4:2. Bramki dla Dumy Wodzisławia zdobyli – dwukrotnie Marcin Ośliźlok a także Łukasz Gajda zaś czwarta bramka była samobójem w wykonaniu jednego z zawodników z Tworkowa.

Mecz od początku był niezwykle intensywny. Obie drużyny próbowały stwarzać sobie okazje do zdobycia bramki, a już na samym początku spotkania czujnie w bramce zachował się Zając, ratując Odrę przed straceniem bramki. W 25 minucie Odra wyszła na prowadzenie, gdy w polu karnym powalony został Gajda a pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Marcin Ośliźlok. Kilka minut później Odra podwyższyła prowadzenie za sprawą Gajdy, który pięknym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W 37 minucie gracze z Tworkowa przeprowadzili bardzo składną okazję, którą wykończył nasz były zawodnik – Bartosz Krzyżok zmniejszając wynik na 1:2. Jeszcze przed przerwą Odra strzeliła kolejną bramkę z rzutu karnego, ponownie do piłki podszedł Ośliźlok, który bez problemów wpakował piłkę do bramki. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniki 1:3.

W drugiej połowie mocniej atakować próbowali piłkarze z Tworkowa i już w 52 minucie ich wysiłek został nagrodzony drugą bramką. Ponownie na listę strzelców wpisał się Bartosz Krzyżok. Na szczęście dla Odry w 55 minucie Niebiesko-Czerwoni zdobyli kolejną bramkę, gdy napastników Odry wyręczył jeden z defensorów gospodarzy, pakując piłkę do własnej bramki. W kolejnych fragmentach spotkania obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe, ale na posterunku znajdowali się bramkarze LKS-u oraz Odry. Niebiesko-Czerwoni kończyli mecz w 10-tkę bowiem czerwony kartonik obejrzał Marcin Ośliźlok. Ostatecznie nie przeszkodziło to w dopisaniu kolejnych 3 oczek w ligowej tabeli. Już 23 marca piłkarze Odry zmierzą się w kolejnym spotkaniu, podejmując przy Bogumińskiej rezerwy Rekordu Bielsko-Biała. Początek starcia o godzinie 15:00.

LKS Tworków 2:4 Odra Wodzisław

Odra: Zając – Słodowy, Kłosek, Wilczek, Białas – Wodnicki, Sikorski, Pawełek, Gajda, Danieluk – Ośliźlok

Rezerwowi: Wrzosek, Blashchuk, Powroźnik, Karwot, Gącik, Piworowicz, Polak, Kopała, Laskowski

Bramki: Ośliźlok 25’ i 41’ (karny), Gajda 33’, bramka samobójcza 55’

Czerwona kartka: Ośliźlok 85’

Trener: Michał Czyż