• 10 marca 2024
  • Po meczu
  • 0
  • 1674 Wyświetleń

Udanie zaprezentowali się piłkarze Odry w pierwszym wiosennym ligowym starciu pokonując przy Bogumińskiej 8 rezerwy GKS-u Tychy 2:0. Bramki dla Odry zdobyli – Marcin Ośliźlok oraz Łukasz Gajda.

Spotkanie już od pierwszych minut zapowiadało, że mecz toczony będzie w szybkim tempie. Niebiesko-Czerwoni mieli spory apetyt do zdobycia bramki. Sporo zamieszania w szeregach obronnych gości siał Łukasz Gajda, który kilkukrotnie próbował wyprowadzić Odrę na prowadzenie, ale brakowało skuteczności. W 37 minucie Odra w końcu dopięła swego. Kapitalnym podaniem popisał się Jakub Pawełek, który uruchomił Łukasza Gajdę a ten został sfaulowany w polu karnym GKS-u i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem okazał się Marcin Ośliźlok tym samym Odra na przerwę schodziła prowadząc 1:0.

Początek drugiej połowy był mniej okazały, gdyż to goście kilkukrotnie zagrozili naszej bramce. Na szczęście wynik nie uległ zmianie. W późniejszych fragmentach meczu to gracze Odry przejęli inicjatywę, próbując podwyższyć prowadzenie. Sztuka ta udała się w 73 minucie, gdy Łukasz Gajda będąc oko w oko z bramkarzem gości podwyższył prowadzenie. Odra miała kolejne okazje, ale mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Niebiesko-Czerwonych 2:0. Tym samym Odra udanie rozpoczyna rundę wiosenną. Już 17 marca Odra zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Tworków.

Odra Wodzisław 2:0 GKS II Tychy

Odra: Zając – Słodowy, Kłosek, Wilczek, Kopała – Gącik, Sikorski, Wodnicki, Pawełek, Gajda – Ośliźlok

Rezerwowi: Wrzosek, Karwot, Polak, Danieluk, Blashchuk, Laskowski, Piworowicz, Powroźnik

Trener: Michał Czyż

Bramki: Ośliźlok 37’ (karny), Gajda 73’