Pożegnaliśmy legendarnego prezesa!

fot: radio90.pl

 

W piątkowe południe mieszkańcy, sportowcy oraz samorządowcy na cmentarzu przy Kościele pod wezwaniem Marii Magdaleny w Wodzisławiu pochowali legendarnego prezesa – Ireneusza Serwotkę.

 

Podczas rządów Ireneusza Odra Wodzisław odnosiła największe sukcesy, doskonale te czasy pamięta były kapitan Niebiesko-Czerwonych, Jan Woś.

„Trzeba żyć chwilą, bo nie ma co planować, bo nie wiadomo, co cię spotka. Przede wszystkim był fantastycznym prezesem, bo to pokazały choćby wyniki Odry za czasów pana Serwotki. Był człowiekiem, który bardzo dobrze wszystko organizował. Był twardy, nieustępliwy, natomiast umiał z nami współpracować. I tak jak powiedziałem na początku, to pokazało wyniki, że był bardzo dobrym prezesem klubu przez wiele lat. On to wszystko zbudował i troszczył się o to. A znałem go też na niwie prywatnej i także też go pod tym względem wspominam jako bardzo takiego ciepłego, rodzinnego człowieka.”

 

Obecny prezes Dumy Wodzisławia również zabrał głos.

„To, co zrobił Ireneusz Serwotka dla tego klubu, te 17 lat, chyba nawet dużo więcej, bo był z klubem cały czas. Stadion, który powstał, drużyna i legenda Odry, która powstała to w głównej mierze jego zasługa. Cały Wodzisław, cała społeczność Odry, wszystko co się wokół Odry stało, w historii tego klubu, to wszystko powstało wokół tej osoby. Trzeba złożyć hołd za to tylko i wyłącznie panu prezesowi.”

 

 

 

 

 

 

źródło: radio90.pl

Udostępnij: