Szalone derby dla Odry!

• 1 października 2023
  • 0
  • 1102 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonuje w derbowym pojedynku drużynę ROW-u Rybnik 3:1 i przerywa serię trzech kolejnych spotkań bez wygranej. Bramki dla Odry dwukrotnie zdobył Bartosz Krzyżok a jedno trafienie dołożył Szymon Kalisz.

Spotkanie już od pierwszych minut dawało odczuć, że jest to bardzo ważny mecz dla obu drużyn. Nie brakowało walki i starań, aby zdobyć bramkę. W pierwszej połowie Odra mogła i powinna zdobyć choć dwie bramki, ale na przeszkodzie stanęła skuteczność Niebiesko-Czerwonych. Najlepszą szansę na zdobycie bramki miał Mateusz Słodowy, który w ostatniej akcji pierwszej połowy miał szansę na wyprowadzenie Odry na prowadzenie za sprawą rzutu karnego, jednak jego uderzenie wyczuł golkiper ROW-u i zapobiegł utracie gola. Również goście mieli nieliczne okazje, gdy m.in. uderzenie z rzutu wolnego zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Dawida Wrzoska. Do przerwy zatem nie oglądaliśmy bramek.

Druga połowa tak jak pierwsza toczona była w bardzo szybkim tempie i nie brakowało okazji do zdobycia bramek. To co nie udało się w pierwszej odsłonie, udało się w 54 minucie, gdy Bartosz Krzyżok mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Odrę na prowadzenie! Niestety chwilę później goście z Rybnika wyrównali za sprawą strzału z rzutu karnego a pewnym egzekutorem okazał się Jan Janik. Odra nie zamierzała składać broni i już w 63 minucie ponownie objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Kalisz, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym i sprytnym strzałem dał Odrze prowadzenie. W 67 minucie Odra zadała decydujący cios autorstwa Bartosza Krzyżoka, który dopełnił formalności i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki przeciwnika. Do końca meczu nie oglądaliśmy już kolejnych bramek i mecz w ramach 9 kolejki IV Ligi grupy 2 zakończył się wygraną Odry 3:1. Już 7 października Odra rozegra następny ligowy mecz. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z rezerwami Podbeskidzia.

Odra Wodzisław 3:1 ROW Rybnik

Odra: Wrzosek – M. Grober, Słodowy, Karwot, Wilczek – Kalisz, Laskowski, Polak – Roguła, Gajda, Krzyżok

Rezerwowi: Kuszka, Kopała, Nicpoń, Waleczek, Gącik, Pawełek, H. Grober, P. Grober, Powroźnik

Trener: Michał Czyż

Bramki: Krzyżok 54’ i 67’, Kalisz 63’