Czas na derbowe szaleństwo!

Czas na derbowe szaleństwo!

Sobotnie derby pomiędzy Odrą Wodzisław a ROW-em Rybnik tuż, tuż. Już dzisiaj o godzinie 19:22 rozpoczną się długo wyczekiwane zawody, a to wszystko w ramach 9 serii gier IV Ligi grupy 2.

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się w sezonie 2021/22, gdy w półfinale Okręgowego Pucharu Polski lepsi okazali się gracze z Rybnika wygrywając 2:1. Co ciekawe ostatni raz w rozgrywkach ligowych obie drużyny grały ze sobą 40 lat temu, a dokładniej w sezonie 1982/83. Nasz dzisiejszy rywal w aktualnych rozgrywkach spisuje się wręcz rewelacyjnie o czym świadczy 3 lokata w lidze. Po 8 spotkaniach gracze z Rybnika zdobyli aż 16 punktów zaś ich ostatni mecz to wygrana w wyjazdowym starciu z MRKS-em Czechowice-Dziedzice 2:1. W drużynie z Rybnika występuje także kilku zawodników, którzy w przeszłości bronili barw Odry, a to dodaje kolejnego smaczku tej rywalizacji.

Odra po fantastycznym początku sezonu złapała zadyszkę, o czym bez wątpienia świadczą dwie porażki z rzędu. Najpierw Odra uległa w Łękawicy 1:0 by następnie ulec Gwarkowi Ornontowice 2:0. Dzisiejszy mecz będzie zatem dla Odry idealnym momentem, aby wrócić na zwycięską ścieżkę. Do sobotniego meczu Odra przystępuje bez kontuzjowanego Bartosza Wodnickiego oraz Macieja Kłoska. Miejmy nadzieję, że Niebiesko-Czerwoni niesieni głośnym dopingiem zdołają dopisać na swoje konto cenne 3 oczka. Przekonamy się o tym już dzisiaj o godzinie 19:22. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wsparcia drużyny i przyjścia na Bogumińską 8!

 

 

 

 

Udostępnij: