Wysokie zwycięstwo Odry!

• 27 sierpnia 2023
  • 0
  • 1523 Wyświetleń

Piłkarze Odry Wodzisław pewnie i wysoko pokonują Tempo Puńców aż 4:1. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali: Jakub Wilczek, Piotr Grober oraz dwukrotnie Nikodem Powroźnik.

Spotkanie kapitalnie ułożyło się dla naszego klubu bowiem już w 3 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Jakub Wilczek, który tym samym zdobył swoją debiutancką bramkę dla Odry. Szybko strzelona bramka nieco uspokoiła zapędy ofensywne wodzisławian, a kilka swoich prób mieli goście z Puńcowa, ale czujnie w bramce spisywał się Dawid Wrzosek. W 35 minucie Odra podwyższyła prowadzenie, gdy Nikodem Powroźnik wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do przerwy już nie oglądaliśmy kolejnych bramek i obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 2:0 dla Odry!

W drugiej połowie Odra starała się kontrolować przebieg spotkania, szukając przy tym szans do podwyższenia prowadzenia. Sztuka ta udała się podopiecznym Michała Czyża w 60 minucie, a wprowadzony chwilę wcześniej Piotr Grober w swoim debiucie dla Odry wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. Kilka minut później Odra znokautowała rywali a czwarty cios zadał Nikodem Powroźnik, który tym samym na swoim koncie zapisał dublet. W ostatnim kwadransie goście ujrzeli jeszcze czerwoną kartkę, która nie przeszkodziła im w zdobyciu honorowej bramki autorstwa Kamila Adamka. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Odry 4:1. Dzięki wygranej Odra objęła prowadzenie w tabeli IV Ligi 2 grupy.

Odra Wodzisław 4:1 Tempo Puńców

Odra: Wrzosek – Kłosek, Słodowy, M.Grober, Wilczek – Kalisz, Wodnicki, Pawełek – Gajda, Roguła, Powroźnik

Rezerwowi: Kuszka, Nicpoń, Kopała, Gącik, Waleczek, Laskowski, H.Grober, P. Grober, Krzyżok

Bramki: Wilczek 3’, Powroźnik 35’ i 64’ oraz P.Grober 60’

Trener: Michał Czyż