Gajda show w Bielsku! Odra lepsza od Rekordu

• 21 sierpnia 2023
  • 0
  • 1447 Wyświetleń

Bardzo udanie zaprezentowali się piłkarze Odry Wodzisław w wyjazdowym starciu przeciwko rezerwom Rekordu Bielsko-Biała. Podopieczni Michała Czyża po bardzo ofensywnej grze ostatecznie wygrali 3:1. Wszystkie bramki dla Odry zdobył Łukasz Gajda.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla Odry bowiem już w 7 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Łukasz Gajda. 20-latek przytomnie zachował się w polu karnym rywala i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. W późniejszych fragmentach gra się wyrównała i oglądaliśmy klasyczną wymianę ciosów, która mimo licznych okazji nie przyniosła nam kolejnych bramek. Do przerwy obie ekipy schodziły przy wyniku 1:0 dla Odry.

W drugiej odsłonie meczu ponownie dał o sobie znać Łukasz Gajda, który w 56 minucie zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Łukasz zdecydował się na strzał z dystansu i tym samym podwyższył prowadzenie Odry! Niestety chwilę później pechową interwencją w swoim polu karnym popisał się Mateusz Słodowy i było już tylko 2:1 dla Odry. W późniejszych fragmentach gracze Rekordu ryzykowali coraz mocniej i często przedostawali się pod pole karne Odry, ale na szczęście nic z tych prób nie wynikało. W 73 minucie Łukasz Gajda zdecydował się na kolejne uderzenie z dystansu, które zaskoczyło bramkarza gospodarzy i Odra ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W 89 minucie czerwoną kartką ukarany został jeszcze Mikołaj Karwot, który sfaulował blisko własnego pola karnego zawodnika Rekordu. Ostatecznie Odra wygrywa w Bielsku 3:1 i z dorobkiem 7 punktów wraz z kilkoma innymi drużynami przewodzi w ligowej stawce. Najbliższy mecz Odra rozegra już w środę, gdy w 1 rundzie Okręgowego Pucharu Polski zmierzymy się z Ruchem Stanowice. Początek spotkania o godzinie 17:00 na Bogumińskiej 8.

Rekord II Bielsko-Biała 1:3 Odra Wodzisław

Odra: Wrzosek – Wilczek, Karwot, Słodowy, Kłosek – Kalisz, Wodnicki, Roguła, Gajda, Pawełek – Powroźnik

Rezerwowi: Kuszka – Gącik, H. Grober, M. Grober, Krzyżok, Waleczek, Laskowski, Polak, Kopała

Trener: Michał Czyż