Odra lepsza od Rozwoju

• 6 sierpnia 2023
  • 0
  • 1850 Wyświetleń

Podopieczni Michała Czyża udanie zakończyli letni okres przygotowawczy pokonując w ostatnim sparingu Rozwój Katowice 2:1. Obie bramki dla Odry zdobył Jakub Pawełek.

Wczorajszy mecz pokazał, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze przygotowani do sezonu zwłaszcza pod kątem fizycznym. W grze Niebiesko-Czerwonych widzieliśmy wiele intensywności co przekładało się na stwarzanie wielu okazji bramkowych. Już w 11 minucie Odrę na prowadzenie wyprowadził Jakub Pawełek, jednak dosłownie chwilę później goście doprowadzili do wyrównania po strzale z rzutu wolnego. Odra dążyła do strzelenia kolejnej bramki, jednak trzeba otwarcie powiedzieć, że we wczorajszym spotkaniu szwankowała skuteczność, bowiem przy tej ilości wykreowanych akcji nasza zdobycz bramkowa mogła być bardziej okazała. Na szczęście starania naszych zawodników przyniosły efekt w 39 minucie, gdy ponownie Kuba Pawełek wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy już więcej bramek.

Druga połowa rozpoczęła się ponownie od intensywnych ataków Odry. Wynik meczu pozostawał jednak bez zmian m.in. przez dobrze spisującego się w bramce Rozwoju golkipera, który w 62 minucie obronił nawet rzut karny. W późniejszym fragmencie meczu obraz gry nieco się wyrównał, lecz tego dnia nie byliśmy już świadkami kolejnych bramek. Ostatecznie Odra wygrywa z Rozwojem Katowice 2:1. Był to ostatni sprawdzian naszych piłkarzy przed przyszłotygodniową potyczką w ramach IV ligi z rezerwami GKS-u Tychy.