Odra wygrywa na pożegnanie z ligą!

• 18 czerwca 2023
  • 0
  • 1170 Wyświetleń

Podopieczni Piotra Haudera udanie pożegnali się z rozgrywkami III ligi wygrywając w ostatniej kolejce przeciwko Carinie Gubin 5:3. Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali: Tomasz Krężelok, Krzysztof Krzyżok, Łukasz Gajda, Mateusz Popczyk oraz Bartłomiej Barański.

Odra bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie bowiem już w 6 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Tomasz Krężelok, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. W 20 minucie Odra podwyższyła prowadzenie, gdy Krzysztof Krzyżok strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza Cariny. Goście nie załamali się i dosłownie w kilka minut odrobili straty zdobywając 2 bramki. W pierwszej odsłonie meczu nie oglądaliśmy już więcej bramek chociaż Odra mogła pokusić się o zdobycie 3 bramki, ale na przeszkodzie stanęło obramowanie bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od bezpieczniejszej gry obu drużyn. Dopiero w 64 minucie oglądaliśmy kolejną bramkę. Autorem bramki był Łukasz Gajda, który atomowym strzałem z dystansu nie dał najmniejszych szans rywalom do interwencji. Goście nie pozostali dłużni i zaledwie 4 minuty później zdobyli równie piękną bramkę po strzale z dystansu. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 3:3, Odra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść dosłownie w ostatnich minutach meczu. Najpierw Mateusz Popczyk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki by chwilę później Bartłomiej Barański wpisał się na listę strzelców po sprytnym uderzeniu po długim słupku. Ostatecznie Odra wygrywa 5:3 i godnie żegna się z III ligą. Niebiesko-Czerwoni w 34 spotkaniach wywalczyli 28 punktów zajmując 17 miejsce w ligowej tabeli.

Odra Wodzisław 5:3 Carina Gubin

Odra: Gorel – Mroczko, K.Krzyżok, Batelt, Białas – Krężelok, Zdunek, Elorhan, Barański, Roguła – Ośliźlok

Rezerwowi: Szewczyk, Pietrowski, Flak, Kalisz, Gajda, B.Krzyżok, Popczyk

Trener: Piotr Hauder

Bramki: 6’ Krężelok, 20’ Krzyżok, 64’ Gajda, 90’ Popczyk. 90’ Barański (Odra) – 21’ Ryś, 25’ Haraszkiewicz, 68’ Płonka (Carina)