Zapowiedź: Odra – Lechia!

Przed nami już 29 kolejka ligowa, w której Odra Wodzisław zmierzy się przy Bogumińskiej z Lechią Zielona Góra.  Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

 

Nasz najbliższy przeciwnik ma za sobą udaną kampanię, najlepiej świadczy o tym fakt, że zespół prowadzony przez Andrzeja Sawickiego awansował w tym roku aż do ćwierćfinału Pucharu Polski, gdzie dopiero odpadli z późniejszym triumfatorem rozgrywek, czyli Legią Warszawa. W lidze zespół z Zielonej Góry zajmuje wysokie 5 miejsce z dorobkiem 45 punktów. Ich ostatni występ ligowy zakończył się skromną wygraną z rezerwami Miedzi Legnica 1:0 a jedyną bramkę zdobył wówczas Rafał Dzidek. Najlepszym strzelcem drużyny jest Mateusz Surożyński, który na swoim koncie ma już 14 trafień.

 

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Odrą a Lechią zdecydowanie górą byli nasi przeciwnicy, którzy jesienią pokonali Odrę aż 5:0. Niebiesko-Czerwoni do sobotniego meczu przystępować będą niestety z ostatniej pozycji w tabeli mając na swoim koncie 22 oczka. Ostatni mecz ligowy podopiecznych Piotra Haudera zakończył się bolesną porażką ze Stilonem Gorzów 4:3. Dużo lepiej piłkarze Odry spisali się w środku tygodnia, gdzie pokonali rezerwy Górnika Zabrze 3:1 w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że w sobotę Odra spisze się podobnie jak miało to miejsce w środę i komplet punktów zostanie w Wodzisławiu.

Udostępnij: