Odra wygrywa i awansuje do półfinału!

Piłkarze Odry meldują się w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski, pokonując na własnym boisku rezerwy Górnika Zabrze 3:1. Bramki dla Dumy Wodzisławia zdobyli Patryk Mociak, Bartłomiej Barański oraz Elorhan Matheus.

Mimo obfitych opadów deszczu mecz rozgrywany był w bardzo dobrym tempie, najlepszym potwierdzeniem tych słów była liczba bramek zdobyta we wczorajszym spotkaniu. Odra objęła prowadzenie w 25 minucie, gdy Patryk Mociak w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi Górnika. Kilka minut później Odra mogła podwyższyć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bartłomiej Barański. Sytuacja ta nie podłamała młodego zawodnika Odry, bo w 38 minucie podwyższył prowadzenie Niebiesko-Czerwonych. Na przerwę zawodnicy schodziły przy wyniku 2:0 dla Odry.

Druga odsłona meczu również dostarczyła wielu emocji, a już w 55 minucie Odra zdobyła kolejną bramkę. Odra otrzymała drugi rzut karny, tym razem do piłki podszedł Elorhan Matheus, który pewnie wpakował piłkę do siatki. 3:0 dla Odry! W 63 minucie Górnik zdołał odpowiedzieć i zdobył bramkę, jednak tego dnia zabrzan nie było stać na więcej. Odra mogła zdobyć kolejne bramki, ale zabrakło skuteczności. Mecz zatem zakończył się wynikiem 3:1 dla Odry i niedługo powinniśmy poznać naszego rywala w drodze o finał. W sobotę o godzinie 16:00 Odra wraca jednak do ligowej rzeczywistości, gdy przy Bogumińskiej zmierzy się z Lechią Zielona Góra. Serdecznie zapraszamy kibiców do przyjścia na mecz.

Odra Wodzisław 3:1 Górnik II Zabrze

Odra: Gorel – Mroczko, Batelt, Miensopust, Białas – Zdunek, Krężelok, Barański – Mociak, Elorhan, Ośliźlok

Trener: Piotr Hauder

Bramki: Mociak 25’, Barański 38’, Elorhan 55’ karny – Ściślak 63’ (Górnik)