• 7 maja 2023
  • Po meczu
  • 0
  • 1003 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała we wczorajszym spotkaniu drużynę Stali Brzeg 3:0 po bramkach Szymona Kalisza, Bartłomieja Barańskiego oraz Maksymiliana Roguły. Wygrana sprawia, że Odra nadal pozostaje w grze o utrzymanie w lidze.

Pierwsza odsłona meczu już od pierwszych minut dostarczyła wielu emocji. Zarówno goście jak i Odra stworzyli sobie wiele okazji do zdobycia bramki, jednak brakowało skuteczności. Warto dodać, że obie drużyny w pierwszej połowie sprawdziły wytrzymałość poprzeczki. Ostatecznie do szatni obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Kibice zgromadzeni na stadionie mogli przypuszczać, że Odra po przerwie zaryzykuje mocniej i poszuka drugiego wiosennego zwycięstwa. Przypuszczenia okazały się prawdziwe, bo już w 50 minucie Szymon Kalisz wyprowadził Odrę na prowadzenie po strzale głową. Kilka minut później Bartłomiej Barański podwyższył prowadzenie strzałem z najbliższej odległości. W 60 minucie Maksymilian Roguła zamknął mecz, gdy strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Stali. W późniejszym fragmencie nie oglądaliśmy już kolejnych bramek i to Odra okazała się lepsza od swojego rywala z Brzegu wygrywając bardzo pewnie aż 3:0. Najbliższy mecz Odra rozegra już we wtorek w ramach Okręgowego Pucharu Polski, a przeciwnikiem Odry będzie GKS Radziechowy-Wieprz.

Odra Wodzisław 3:0 Stal Brzeg

Odra: Szewczyk, Mroczko, Batelt, Krzyżok, Białas – Kalisz, Zdunek, Barański, Elorhan, Gajda – Popczyk

Rezerwowi: Gorel, Miensopust, Pietrowski, Mociak, Flak, Krężelok, Roguła, B.Krzyżok, Ośliźlok

Trener: Piotr Hauder

Bramki: Kalisz 50’, Barański 53’, Roguła 60’