Odra zwycięża w finale!

• 4 maja 2023
  • 0
  • 1207 Wyświetleń

Odra Wodzisław zdobyła Puchar Polski Podokręgu Rybnik pokonując nie bez problemów KS Decor Bełk wygrywając dopiero po rzutach karnych 3:1. W regulaminowym czasie gry było 3:3. Bramki dla Odry zdobywali – Marcin Ośliźlok, Bartłomiej Barański oraz Mateusz Popczyk.

Spotkanie rozpoczęło się dla Odry wręcz fatalnie, gdyż już w 3 minucie goście z Bełku wyszli na prowadzenie. Odra przez pierwsze minuty nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy rywala i dopiero w 25 minucie po stałym fragmencie gry, Marcin Ośliźlok strzałem głową wyrównał stan meczu. W końcówce pierwszej połowy Odra zdołała zadać jeszcze kolejne ciosy. Najpierw w 40 minucie za sprawą Bartłomieja Barańskiego a 5 minut później Mateusz Popczyk podwyższył prowadzenie dla Dumy Wodzisławia. Do szatni Odra schodziła zatem prowadząc 3:1.

Druga połowa niestety była słaba w wykonaniu podopiecznych Piotra Haudera. Odra co prawda miała kilka okazji do zdobycia czwartej bramki jednak nie byliśmy świadkami kolejnych bramek dla gospodarzy. Zupełnie inaczej wyglądała skuteczność w drużynie z Bełku, bo w 60 minucie zdobyli oni bramkę kontaktową. Gdy wydawało się, że Odra utrzyma prowadzenie do samego końca to w 91 minucie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Bogumińskiej mogli być w szoku, a to za sprawą wyrównującej bramki dla ekipy z Bełku, którzy sprytnie wykonali rzut wolny. Wraz z końcowym gwizdkiem sędziego mogliśmy już wyczekiwać serii rzutów karnych! Te znacznie lepiej wykonywali piłkarze Odry, wygrywając w rzutach karnych 3:1. Odra zdobyła zatem Puchar Polski Podokręgu Rybnik zwyciężając po ciężkim boju z KS Decor Bełk. Już w sobotę kibiców czeka kolejne spotkanie Odry, które rozegrane zostanie w Wodzisławiu, tym razem o godzinie 16:00 Odra zmierzy się w rozgrywkach ligowych ze Stalą Brzeg.

Odra Wodzisław 3:3 (3:1 w rzutach karnych) Decor Bełk

Odra: Gorel – Mroczko, Miensopust, K.Krzyżok, Białas – Zdunek, Krężelok, Barański, Elorhan – Popczyk, Ośliźlok

Rezerwowi: Szewczyk, Batelt, Pietrowski, Mociak, Flak, Roguła, B. Krzyżok

Trener: Piotr Hauder

Bramki: Ośliźlok 25’, Barański 40’, Popczyk 45’