Świąteczne przełamanie Odry

Zawodnicy Dumy Wodzisławia przełamali serię meczów bez wygranej i w 23 kolejce pokonali na własnym stadionie drużynę Chrobrego II Głogów aż 5:2. Bramki dla Dumy Wodzisławia zdobyli Bartłomiej Barański, Elorhan Matheus, Michał Batelt, Łukasz Gajda oraz Mateusz Popczyk.

Spotkanie niezbyt dobrze rozpoczęło się dla Odry, bo już w 9 minucie goście otrzymali rzut karny, który zamienili na bramkę. Gracze Odry nie podłamali się straconą bramką i już w 20 minucie wyrównali stan meczu, gdy świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Bartłomiej Barański. W 36 minucie goście ponownie objęli prowadzenie, gdy strzałem głową zaskoczony został nasz golkiper. Kilka minut później Elorhan wlał nadzieję na wywalczenie kompletu punktów, gdy po jego strzale piłka wpadła do bramki. Do przerwy obie drużyny schodziły przy wyniki 2:2.

W drugiej połowie długo nie oglądaliśmy kolejnych bramek, jednak ku uciesze wszystkich kibiców zgromadzonych przy Bogumińskiej 8 – Michał Batelt świetnie odnalazł się po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzałem głową wpakował piłkę do siatki Chrobrego. Dosłownie chwilę później Odra wywalczyła rzut karny! W polu karnym gości kopnięty został Elorhan a sędzia bez wahania wskazał na „wapno” a Łukasz Gajda pewnym strzałem podwyższył prowadzenie na 4:2. W ostatnich minutach spotkania Odra zadała kolejny cios, gdy z najbliższej odległości bramkę zdobył Mateusz Popczyk. 5:2 dla Odry i szalenie ważne 3 punkty, które pozwalają wrócić Odrze do gry w kontekście utrzymania w lidze. Kolejne spotkanie podopieczni Piotra Haudera rozegrają już 15 kwietnia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem II Zabrze.

Odra Wodzisław 5:2 Chrobry II Głogów

Odra: K. Szewczyk – Sz. Mroczko, K. Krzyżok (k), M. Batelt, M. Pietrowski – P. Zdunek, Ł. Gajda, B. Barański – M. Roguła, Elorhan, M. Ośliźlok

Trener: P. Hauder / B. Socha

Bramki: 9’ T. Wojciechowski (k) (Chrobry), 20’ B. Barański (Odra), 36’ N. Malczuk (Chrobry), 42’ Elorhan (Odra), 70’ M. Batelt (Odra), 72’ Ł. Gajda (k) (Odra), 90’ M. Popczyk (Odra)