U siebie z wiceliderem!

Rozgrywki ligowe zaczynają nabierać rozpędu, gdyż już w sobotę piłkarze Odry podejmą w Wodzisławiu wicelidera – Rekord Bielsko Biała. Spotkanie w ramach 21 serii gier rozpocznie się o godzinie 15:00.

 

Nie da się ukryć, że przed zawodnikami Odry stoi niezwykle ciężkie zadanie. Zespół z Bielska ustępuje w tabeli liderowi zaledwie na 1 punkt. Aktualnie w 20 spotkaniach piłkarze prowadzeni przez Dariusza Mrozka wywalczyli 43 punkty. Ich bilans dopełniają 13 wygranych, 4 remisy i zaledwie 3 porażki. Nasz sobotni rywal może się również pochwalić najlepszym bilansem bramkowym w całej lidze, a to dlatego, że na swoim koncie mają już 48 bramek zdobytych i 21 straconych. Ostatni mecz Rekordu to remis 1:1 w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Polonii Bytom. Bramkę dla Rekordu zdobył niezawodny Tomasz Nowak, który bez wątpienia jest liderem swojego zespołu. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Wróbel z 16 bramkami na koncie, jednak w przerwie zimowej napastnik przeniósł się do Hutnika Kraków. Jego miejsce zajął inny bramkostrzelny napastnik – Michał Biskup, który ostatnio występował w Tarnowskich Górach. Inną ważną postacią, która zimą trafiła do bielskiego klubu jest Michał Bojdys.

 

W przypadku naszej drużyny sytuacja jest niestety zgoła odmienna niż w szeregach Rekordu. Piłkarze Odry zajmują aktualnie przedostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 16 punktów. Ostatni mecz Niebiesko-Czerwoni rozegrali w Gorzowie Wielkopolskim, który jednak zakończył się porażką Odry z miejscową Wartą 2:1. Jedyną bramkę dla Odry zdobył wówczas Krzysztof Krzyżok. Ku pokrzepieniu serc, należy jednak przypomnieć jesienne starcie Odry z Rekordem, gdy w Bielsku po dobrym meczu zawodnicy z Wodzisławia wywieźli punkt, remisując 2:2. Choć na papierze faworytem spotkania są nasi rywale, to jak mawia stare piłkarskie porzekadło – dopóki piłka w grze… Dlatego gorąco liczymy na wsparcie wszystkich kibiców. Pomóżmy drużynie głośnym dopingiem w sobotę powalczyć o jak najlepszy rezultat. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Udostępnij: