Śnieżny mecz na remis

Piłkarze Odry Wodzisław wywalczyli drugi remis podczas rundy wiosennej sezonu 2022/23, Tym razem przy Bogumińskiej 8, gracze Dumy Wodzisławia zremisowali z LKS Goczałkowicami 2:2.

Mecz kapitalnie ułożył dla Niebiesko-Czerwonych, bo już w 8 minucie objęli prowadzenie po dość kuriozalnej sytuacji, gdy do sporego nieporozumienia doszło w szeregach obronnych gości co poskutkowało golem samobójczym. Kilka minut później było już 2:0 dla Odry, a autorem bramki był podobnie jak tydzień wcześniej – Łukasz Gajda, który bardzo precyzyjnie przymierzył zza pola karnego i nie dał żadnych szans bramkarzowi Goczałkowic. Niestety 3 minuty później goście odpowiedzieli, gdy z najbliższej odległości piłkę do siatki Szewczyka skierował Dawid Lipniak. W 44 minucie stan meczu wyrównał Remigiusz Flasz i do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2.

Druga połowa nie była tak efektowna, ale duży wpływ miały obfite opady śniegu, które doprowadziły do włączenia oświetlenia. W tej odsłonie meczu nie byliśmy świadkami kolejnych bramek i spotkanie w ramach 19 kolejki III ligi gr. 3 zakończyło się remisem 2:2. Już 18 marca piłkarze Odry Wodzisław zagrają kolejny mecz, tym razem na wyjeździe zmierzą się z Wartą Gorzów.

Odra Wodzisław 2:2 LKS Goczałkowice

Odra: Szewczyk – Mroczko, Batelt, Krzyżok, Białas – Krężelok, Elorhan, Gajda, Roguła, Barański – Ośliźlok.

Rezerwowi: Poźniak, Kalisz, Flak, Mociak, Popczyk, Pietrowski, Miensopust, Zdunek, Krzyżok

Trener: Piotr Hauder

Goczałkowice: Mazur – Piszczek, Gajda, Magiera, Dzierbicki, Flasz, Dąbrowski, Hanzel, Szkudlarek, Borek, Kiklaisz

Rezerwowi: Gemborys, Lipniak, Kurowski, Grygier, Ślosarczyk, Nagrodzki, Nadolski

Trener: Damian Baron

Bramki: 8’ bramka samobójcza (Odra), 13’ Łukasz Gajda (Odra) – 16’ Dawid Lipniak (Goczałkowice), 44’ Remigiusz Flasz (Goczałkowice)