Wraca Liga!

Drużyna Odry Wodzisław zakończyła bardzo długi okres przygotowawczy trwający niespełna cztery miesiące. Teraz, przyszedł jednak czas na mecze ligowe. W najbliższą sobotę Duma Wodzisławia, meczem z Pniówkiem Pawłowice zainauguruję rundę wiosenną.

 

Ostatnie tygodnie w naszym zespole były bardzo intensywne. W drużynie Dumy Wodzisławia doszło do dużych rotacji kadrowych. Ponadto udało się rozegrać sporo gier kontrolnych, które dają nadzieję, że piłkarze z Wodzisławia odpowiednio się zgrali i w sobotnim spotkaniu pokażą swoją najlepszą dyspozycję. Odra do rundy wiosennej przystępuje jako 16 drużyna III ligi gr.3 z dorobkiem 14 punktów. Wodzisławianie w pierwszej części sezony stracili 44 bramki co jest niestety najgorszym wynikiem w lidze, natomiast przeciwnicy wyjmowali piłkę ze swojej bramki 23 razy.

 

Pawłowice do piłkarskiej wiosny przystępują z 9. pozycji w ligowej tabeli. Pniówek w pierwszej części sezonu zdobył 22 punkty. W zespole z Pawłowic w trakcie zimowej przerwy doszło do zmiany szkoleniowca. Jan Furlepa przestał pełnić funkcję pierwszego trenera zaś jego następcą został Sławomir Szary, niegdyś zawodnik Odry Wodzisław lecz do niedawna asystent trenera Jana Furlepy. Zawodnicy GKS-u stracili w pierwszej części sezonu 31 bramki, strzelili za to 32 gole. W jednym z wielu zimowych sparingów Odra podejmowała zespół z Pawłowic. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:2 (4:0). W rundzie jesiennej starcie pomiędzy Odrą a Pniówkiem zakończyło się wynikiem 3:3 (1:2) po dwóch bramkach Niebiesko-Czerwonych w samej końcówce meczu.

 

Przed nami bardzo ważne spotkanie w walce o utrzymanie. Miejmy nadzieję, że zawodnicy Odry zostawią dużo serca na boisku i przywiozą upragnione trzy punkty do Wodzisławia. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:30 w Pawłowicach.

Udostępnij: