Marcin Piwoński: Miasto jest istotnym elementem rozwoju naszego klubu

  • 28 grudnia 2022
  • Klub
  • 0
  • 1083 Wyświetleń

Kilka dni temu prezes naszego klubu Marcin Piwoński wziął udział w Sesji Rady Miasta Wodzisław Śląski, na której m.in. przedstawił zgromadzonym obecną sytuację klubu oraz chęć dalszej współpracy z miastem i lokalnymi drużynami sportowymi.

Mimo trudnej i ciągnącej się problematycznej sytuacji organizacyjnej, zarząd, prezes oraz udziałowcy chcą wyprowadzić klub na prostą i pomóc obszarowi sportowemu w utrzymaniu III ligi w Wodzisławiu Śląskim.

– Razem z zarządem klubu pracujemy, by to wszystko organizacyjnie pospinać. Zależy nam, by najlepsi piłkarze mogli zagrać w Odrze, by promować to miasto. By klub mógł dobrze funkcjonować potrzebujemy wsparcia działaczy, udziałowców oraz kibiców. Odra pokazała w ostatnich kilkudziesięciu latach, że dzięki zaangażowaniu tej trójcy można coś zbudować. Istotnym elementem jest także miasto, chcemy, by ono w tym wszystkim uczestniczyło – powiedział prezes Marcin Piwoński.

Prezes naszego klubu wyraził także zaniepokojenie brakiem środków na promocję przez sport w budżecie miasta na przyszły rok.

– Chciałbym się wypowiedzieć w imieniu klubów sportowych w naszym mieście, z którymi współpracujemy i jesteśmy w stałym kontakcie. Projekt działania wodzisławskiego sportu jest realizowany. Wszystko stało się zagrożone 2-3 tygodnie temu. Z przerażeniem zauważyliśmy brak środków na promocję miasta poprzez sport zabezpieczonych w budżecie na 2023 rok. Wszystko trzeba byłoby odciąć, zapomnieć, przenieść do innego miasta – dodał.

Całe wystąpienie prezesa Marcina Piwońskiego znajdziecie TUTAJ. (początek – 1:33:50)

Udostępnij: