Z obozu rywala – Carina Gubin

Czas na ostatni mecz Odry Wodzisław w rundzie jesiennej. Nasza drużyna uda się na daleki wyjazdowy mecz z Cariną Gubin. Sprawdźmy co słychać w obozie naszego rywala przed zbliżającym się spotkaniem.

Carina Gubin przed swoim ostatnim meczem ligowym w tym roku kalendarzowym zajmuje 12. pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 16 punktów. Nasz sobotni rywal wygrał do tej pory 5 spotkań, zaliczył 3 remisy oraz poniósł 8 porażek.

Piłkarze z Gubina w ostatniej kolejce zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica. Podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego notują obecnie serię trzech meczów z rzędu bez wygranej. Taka forma z pewnością będzie dodatkową motywacją dla piłkarzy Odry Wodzisław, którzy w sobotę będą chcieli z Gubina wywieźć komplet punktów.

Ostatnie ligowe zwycięstwo Cariny na własnym stadionie miało miejsce jeszcze w 13. kolejce, kiedy pokonali 2:1 Stilon Gorzów Wielkopolski. Było to zaledwie drugie wygrane spotkanie, jakie Carina zaliczyła w tej rundzie na własnym boisku. Nasi najbliżsi rywale lepiej radzą sobie na wyjazdach skąd przywieźli aż 11 punktów, ale warto zaznaczyć, że na obcych stadionach grali częściej niż na obiekcie w Gubinie.

Piłkarzom Cariny z pewnością będzie zależało, by w sobotnim starciu z Odra zgarnąć komplet punktów, bo przy odpowiednich wynikach na innych stadionach, mogą wskoczyć nawet do górnej połowy tabeli.

Carina należy do nieszczęsnego grona pięciu zespołów, które w tym sezonie zdobyły (17) mniej, niż 20 bramek. Najgorsze w tej statystyce są ekipy Stali Brzeg i LKS-u Goczałkowice-Zdrój, które tylko 15 razy trafiały do bramki rywali.

Nasz sobotni rywal nie ma najlepszych wspomnień z ostatniego domowego meczu z Odrą Wodzisław, kiedy mimo boiskowej przewagi, poniósł porażkę 0:1. Autorem bramki dla Dumy Wodzisławia był Mateusz Mielczarek.

Udostępnij: