Zapowiedź: Odra Wodzisław – MKS Kluczbork

Odra Wodzisław zmierzy się w sobotnie popołudnie z MKS-em Kluczbork w spotkaniu 15. kolejki rozgrywek III ligi, grupy trzeciej. Patrząc na sytuację obu zespołów w ligowej tabeli, trzeba jasno stwierdzić, że będzie to mecz o przysłowiowe „sześć punktów”.

Remis w Legnicy dał odrobinę nadziei kibicom oraz piłkarzom Odry Wodzisław, że uda się pozytywnie zakończyć rundę jesienną. Ostatnie miesiące w ekipie z Wodzisławia Śląskiego były bardzo trudne, a przeciętna postawa na boisku sprawiła, że na trzy kolejki przed końcem rundy, Duma Wodzisławia znajduje się w strefie spadkowej.

Sobotni mecz z MKS-em Kluczbork jest o tyle istotny, że nasi rywale mają tylko trzy punkty więcej od Niebiesko-Czerwonych i znajdują się trzy pozycje wyżej. W poprzedniej serii gier MKS zremisował u siebie 1:1 z rezerwami Chrobrego Głogów.

Gracze z Kluczborka z pewnością przyjadą do Wodzisławia Śląskiego naładowani chęcią rewanżu za poprzedni sezon, kiedy to Odra dwukrotnie inkasowała komplet punktów w starciach z MKS-em. Ostatni mecz obu zespołów na Stadionie Aleja zakończył się skromnym zwycięstwem Odry po bramce Marcina Wodeckiego.

MKS jak żadna inna ekipa w całej trzecioligowej stawce cieszy się na spotkania wyjazdowe, bo to tam zgromadziła większość swoich punktów. Aż 13 z 15 zdobytych w tym sezonie oczek przywiozła z wyjazdów. Odrę nie będzie więc czekało stosunkowo łatwe zadanie, a trener Piotr Hauder znów stanie przed dylematem ustawienia jak najbardziej optymalnej jedenastki, która może przybliżyć zespół do zwycięstwa.

Odra potrzebuje dobrych rezultatów w ostatnich meczach tej rundy, by zimy nie spędzić w strefie spadkowej, czego w Wodzisławiu Śląskim chyba nikt przed rozpoczęciem tego sezonu się nie spodziewał. Jutro pierwszy ważny egzamin, który trzeba zdać.

W jutrzejszym meczu obie ekipy spotkają się na boisku po raz 25. w historii. Do tej pory lepszy bilans notuje Odra, która wygrała 12 spotkań i zaliczyła 4 remisy. Miejmy nadzieję, że jutro ten bilans nasi piłkarze jeszcze poprawią.

Ostatni mecz domowy w rundzie jesiennej ma specjalny wydźwięk. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion. Razem stwórzmy niezapomnianą atmosferę, która poniesie naszych piłkarzy do walki o jakże cenne trzy punkty w starciu z MKS-em Kluczbork.

Początek spotkania Odra Wodzisław – MKS Kluczbork o godzinie 17:00.
Udostępnij: