Jesteśmy w finale!

Odra Wodzisław rozbiła aż 7:1 Górnika Radlin w spotkaniu półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Duma Wodzisławia w wielkim finale zmierzy się z IV-ligowym KS Decor Bełk.

Niebiesko-Czerwoni na mecz z Radlinem wyszli w możliwie najsilniejszym składzie. Na boisku znaleźli się tacy piłkarze jak Przemysław Szkatuła, Szymon Kalisz, czy tez Michał Gałecki. Ten ostatni już w 6. minucie spotkania otworzył worek z bramkami, wyprowadzając Odrę na prowadzenie.

Kilka minut później do siatki gospodarzy trafił Bartosz Krzyżok, podtrzymując tym samym swoją skuteczność w rozgrywkach pucharowych. Piłkarze Odry po stosunkowo szybko zdobytych dwóch bramkach nie zamierzali spuszczać z tonu i tuż po zakończonym pierwszym kwadransie bramkę zdobył Szymon Kalisz. Zaledwie dwie minuty później Paweł Zdunek także wpisał się na listę strzelców.

Oszołomieni taką goleadą gospodarze ułożyli trochę lepiej swoją grę w obronie i przez następne minuty starali się oddalać grę od własnego pola karnego. W 35. minucie Przemysła Szkatuła wykonał rzut wolny sprzed pola karnego. Piłka po jego strzale odbiła się od głowy piłkarza rywali i zmyliła bramkarza, lądując w siatce. Do przerwy Odra prowadziła 5:0.

W drugiej połowie Górnik zdał sobie sprawę, że ciężko będzie w tym meczu walczyć o zwycięstwo, dlatego zaczął grać bardziej odważniej i nie przejmował się tym, czy większe zaangażowanie w atak źle się dla nich skończy. W 58. minuty ich zaangażowanie zaprocentowało, bo zdobyli bramkę, wykorzystując niefortunny błąd Macieja Kłoska i wyjście z bramki golkipera Odry Wodzisław.

W kolejnych minutach w Odrze doszło do roszad. To właśnie rezerwowi ustalili wynik meczu. Najpierw w 81. minucie gola strzelił Jakub Przygoda, a w 88. minucie gola strzelił Mateusz Flak. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 7:1 dla Odry Wodzisław. Tym samym Duma Wodzisławia awansowała do finału, gdzie zmierzy się z Decorem Bełk, który nie musiał rozgrywać meczu 1/2 finału z powodu problemów kadrowych Sygnałów Gotartowice.