Zapowiedź: Raków II Częstochowa – Odra Wodzisław

Odra Wodzisław zmierzy się w niedzielne południe na wyjeździe z Rakowem II Częstochowa w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek III ligi, gr. 3. Po ponad roku Duma Wodzisławia przyjedzie do Częstochowy w nadziei na powtórzenie sukcesu, który udało się tam wtedy osiągnąć.

Drużyna Odry Wodzisław oraz jej kibice mają doskonałe wspomnienia z obiektu przy Limanowskiego 83. Odra Wodzisław grała tam ponad rok temu w pamiętnych barażach o awans do III ligi. Podopieczni ówczesnego trenera naszej drużyny Damiana Nowaka, pokonali faworyzowane rezerwy Rakowa, po wygranych 2:1 na Stadionie Aleja i 4:2 w Częstochowie.

Szczególnie ten drugi mecz przywołuje wspaniałe wspomnienia. Gdy zjednoczona drużyna Niebiesko-Czerwonych odważnie kroczyła po swoje i ostatecznie nie dała żadnych szans swojemu rywali, wywalczając awans do trzeciej ligi. W niedzielnym meczu piłkarze Odry staną przed szansą powtórzenia tego wyczynu, bo znów przyjdzie im mierzyć się z drużyną prowadzoną przez trenera Tomasza Kuźmę.

Duma Wodzisławia przystąpi do tego meczu z 11. pozycji w ligowej tabeli. Odra zgromadziła dotąd w lidze osiem punktów i znajduje się w sporym dołku. Podopieczni trenera Jacka Trzeciaka przegrali dwa ostatnie mecze wynikiem 2:3. Większe rozczarowanie sprawiają jednak okoliczności tych porażek. W obu spotkaniach bowiem, Odra traciła bramkę w ostatnich minutach meczu.

Rezerwy Rakowa po wywalczonym awansie, doskonale sprawują się na poziomie trzeciej ligi. Nasz niedzielny rywal do tej pory w ośmiu rozegranych spotkaniach, wygrał aż siedem razy i zaliczył jeden remis. Ekipą, która dotąd jako jedyna była w stanie zatrzymać piłkarzy z Częstochowy, była Lechia Zielona Góra.

Nasi rywale mogą pochwalić się zarówno najlepszą ofensywą – 20 zdobytych bramek – jak i obroną, bo do tej pory ich rywale, strzelili zaledwie pięć bramek. Przed piłkarzami Odry będzie stało więc bardzo trudne zadanie przełamania doskonale przygotowanej ekipy rezerw ekstraklasowicza.

Jeśli porównamy sobie dyspozycję obu zespołów, to jasno trzeba stwierdzić, że faworytem będą gospodarze. Piłkarze Odry po raz kolejny zrobią jednak wszystko, by odkuć się za rozczarowującą porażkę z ubiegłego tygodnia, gdy polegli z 2:3 z rezerwami Górnika Zabrze. Drużyna z Wodzisławia zapewne znów będzie musiała liczyć na dobrą dyspozycję strzelecką Jakuba Kuczery. Wypożyczony z Garbarni Kraków napastnik, zdołał już w tej kampanii zdobyć sześć bramek.

Spotkanie Rakowa II Częstochowa z Odrą Wodzisław rozpocznie się o godzinie 12:00. Gospodarz tego meczu przeprowadzi darmową transmisję, którą będziecie mogli obejrzeć TUTAJ.

WAŻNE: Ze względu na prace renowacyjne przeprowadzane na boisku bocznym przy Limanowskiego 83, jutrzejsze spotkanie odbędzie się BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI.

Udostępnij: