Jakub Kuczera i Jewhenij Czepurnenko nowymi piłkarzami Odry!

  • 31 lipca 2022
  • Kadra
  • 0
  • 1889 Wyświetleń

Klub Odra Wodzisław pragnie oficjalnie poinformować, że nowymi piłkarzami Dumy Wodzisławia zostali Jakub Kuczera i Jewhenij Czepurnenko.

Do inauguracji sezonu pozostał już zaledwie tydzień. Nasz klub pragnie wam więc przedstawić kolejne dwa wzmocnienia naszego zespołu. Są nimi Jakub Kuczera (na zdjęciu po lewej stronie) oraz Jewhenij Czepurnenko. Obaj piłkarze byli testowani w ostatnich meczach kontrolnych, a teraz oficjalnie możemy ich przedstawić jako nowych zawodników Dumy Wodzisławia.

Jakub Kuczera występujący na pozycji napastnika został wypożyczony na rok z Garbarni Kraków. 19-letni Kuczera jest wychowankiem Odry Centrum i to tam rozpoczynał swoją piłkarską karierę. W lutym 2019 roku przeniósł się do ROW-Rybnik, w którym występował następnie aż do 2021 roku. Rok temu w lipcu przeniósł się do występującej w II lidze Garbarni Kraków.

Jewhenij Czepurnenko podpisał z Odrą Wodzisław roczną umowę. 32-letni zawodnik urodzony w Ukrainie, może występować w pomocy oraz na pozycji napastnika. Swoją karierę rozpoczynał w zespole Knyazha. Później występował w kilku ukraińskich klubach. Zaliczył także epizody w Białorusi oraz Gruzji. Jego ostatnim klubem była drużyna z Kazachstanu – Zhetysu. Jewhenij Czepurnenko największą część swojej piłkarskiej kariery spędził na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy. Rozegrał tam w sumie 206 meczów, w których zdobył 43 bramki.

Udostępnij: