Kyrylo Protsyshyn nowym piłkarzem Odry!

  • 29 lipca 2022
  • Kadra
  • 0
  • 827 Wyświetleń

Oficjalnie informujemy, że Kyrylo Protsyshyn został nowym piłkarzem Odry Wodzisław! To już czwarte wzmocnienie Dumy Wodzisławia w letnim oknie transferowym.

Kyrylo Protsyshyn jest 27-letnim środkowym obrońcą, pochodzącym z Ukrainy. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Dynama Kijów, skąd przeniósł się do ekipy Vorskla. Później występował jeszcze w trzech innych ukraińskich zespołach. W sierpniu 2019 roku opuścił swoją ojczyznę i przeniósł się do rosyjskiego Kyzyltashu. Tam grał do lutego 2020 roku, po czym zmienił zespół i zasilił występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Kirgistanie, zespół FK Alay Osh. Po roku przeszedł do innego zespołu z tej samej ligi – FK Abdysh-Ata Kant. Jego ostatnim klubem był jeszcze inny zespół z kirgistańskiej ekstraklasy – Alga Bishkek – do którego przeszedł w marcu tego roku.

Kyrylo występował w meczach kontrolnych Odry Wodzisław w letnim okresie przygotowawczy i klub podjął decyzję o zakontraktowaniu zawodnika. Kyrylo, witamy w Odrze Wodzisław!

Udostępnij: