Artur Gać odchodzi z Odry Wodzisław

  • 25 lipca 2022
  • Kadra
  • 0
  • 1293 Wyświetleń

Oficjalnie informujemy, że po sześciu wspaniałych latach, nieprzerwanych występów w koszulce Odry Wodzisław, Artur Gać odchodzi z klubu.

Artur Gać dołączył do Odry Wodzisław latem 2016 roku z Pniówka Pawłowice. Prawdą jest, że miał już wcześniej w swojej karierze do czynienia z Dumą Wodzisławia, ale wtedy grał w niej tylko przez dwa lata. Sezon 2016/17 Niebiesko-Czerwoni rozpoczęli pod wodzą trenera Tomasza Włoki na poziomie ligi okręgowej. Od właśnie tej kampanii Artur Gać rozpoczął występy przy okazji swojej drugiej przygody przy Bogumińskiej 8. Przygody, która kończy się dopiero dziś, po sześciu latach pełnych wzlotów i upadków, ale przede wszystkim dwóch awansów oraz wielu fantastycznych momentów na boisku.

Artur Gać, który często pełnił rolę kapitana zespołu oraz był odpowiedzialny za wykonywanie rzutów karnym, zawsze był do dyspozycji trenera i zostawiał charakter i serce na boisku. Mimo, że szkoleniowcy na Stadionie Aleja się zmieniali, to Artur zawsze potrafił wywalczyć sobie miejsce w drużynie. W swojej karierze w Odrze na pewno zapamięta sezony 2018/19 oraz 2020/21. To właśnie w tych kampaniach razem ze swoimi kolegami wywalczał awans do wyższych lig. Najpierw do IV ligi, a później po niezapomnianych barażach z rezerwami Rakowa Częstochowa, do ligi trzeciej, w której dzisiaj występuje zespół z Wodzisławia Śląskiego.

W poprzednim sezonie rozegrał 27 spotkań na poziomie III ligi, w których zdobył dwie bramki oraz dołożył do tego dwie asysty.

Dziękujemy Ci Gaciu za te sześć lat i życzymy powodzenia w dalszej sportowej karierze!  

Udostępnij: