Oleksandr Tsybulnyk piłkarzem Odry Wodzisław!

  • 21 lipca 2022
  • Kadra
  • 0
  • 1061 Wyświetleń

Miło nam poinformować, że nasz klub pozyskał nowego piłkarza, który zasili szeregi Odry Wodzisław w sezonie 2022/23. Jest nim Oleksandr Tsybulnyk, który występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Oleksandr Tsybulnyk pochodzi z Ukrainy i to tam spędził większość swojej dotychczasowej piłkarskiej kariery. Swoje pierwsze kroki w futbolu stawiał w akademii Metalista Charków. Później występował jeszcze w kilku ukraińskich zespołach w tym m.in. w rezerwach Dynama Kijów. Zaliczył także epizody na Białorusi oraz w Izraelu. Jego ostatnim klubem była Tomasovia Tomaszów Lubelski, w barwach której wystąpił na wiosnę łącznie w dwunastu spotkaniach. 29-letni pomocnik posiada już spore doświadczenie, czego dowodzi liczba 146 występów na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy. Zagrał także w 15 spotkaniach w ukraińskich reprezentacjach młodzieżowych.

Tsybulnyk wystąpił w ostatnich meczach kontrolnych naszej drużyny, a jego bardzo dobra postawa sprawiła, że nasz klub postanowił podpisać z nim umowę, która będzie obowiązywała przez rok.

Udostępnij: