III Liga: Komplet zespołów w sezonie 2022/23

  • 2 lipca 2022
  • III liga
  • 0
  • 643 Wyświetleń

Wielkimi krokami zbliżamy się do początku nowego sezonu. Lada dzień nasi zawodnicy rozpoczną okres przygotowawczy, a w pierwszym tygodniu sierpnia rozegrają pierwszą kolejkę kampanii 2022/23. Oto komplet zespołów, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w nowym sezonie rozgrywek III ligi.

Awans rezerw Zagłębia Lubin oraz spadek Piasta Żmigród, Karkonoszy Jelenia Góra i Foto-Higieny Gać sprawia, że z tymi zespołami nie zagramy na pewno w przyszłym sezonie. Do rozgrywek wskakują natomiast czterej beniaminkowie, którzy wywalczyli awanse z IV ligi. Są to rezerwy Chrobrego Głogów oraz Rakowa Częstochowa, Stilon Gorzów, a także Polonia Nysa.

Z tej czwórki nasza drużyna w ostatnich latach mierzyła się z Rakowem II Częstochowa. To właśnie z podopiecznymi trenera Tomasza Kużmy, piłkarze Odry rozegrali baraż o awans do III ligi, rozegrany w czerwcu ubiegłego roku, po którym piłkarze Odry świętowali awans do rozgrywek III ligi. W tym sezonie piłkarze Rakowa zdołali już wywalczyć awans, pokonując w barażach rezerwy GKS-u Tychy. Przez podobną drogę do promocji do wyższej ligi przebijały się rezerwy Chrobrego Głogów, które także musiały grać dwumecz barażowy. Ich rywalem była Lechia Dzierżonów, prowadzona przez dobrze znanego kibicom Odry Pawła Sibika. Pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, a w rewanżu górą wyszli piłkarze Chrobrego, tym samym pieczętując awans.

Po jednym sezonie przerwy do rozgrywek III ligi wraca Polonia Nysa, która z przewagą jedenastu punktów nad drugim Ruchem Zdzieszowice, wygrała rozgrywki IV ligi w grupie opolskiej. Ostatnim z beniaminków jest Stilon Gorzów, który w cuglach wygrał IV ligę w grupie lubuskiej i w rok 75. lecia klubu, wywalczył awans. Awans Stilonu doda atrakcyjności w lidze, o tyle, że w III lidze występuje już inny zespół z Gorzowa Wielkopolskiego – Warta, która w poprzedniej kampanii zapewniła sobie utrzymanie.

Poza tymi czterema nowymi drużynami, zestaw drużyn w lidze się nie zmienił. W sezonie 2022/23 w III lidze zobaczymy osiem drużyn ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej, cztery drużyny z Lubuskiego ZPN, trzy drużyny z Opolskiego ZPN oraz trzy drużyny z Dolnośląskiego ZPN. Oznacza to, że w przyszłym sezonie po raz kolejny spotkamy się z takimi drużynami jak Pniówek Pawłowice, Polonia Bytom, czy też Ślęza Wrocław. Liga rusza już za miesiąc, a patrząc na komplet zespołów, możemy spodziewać się naprawdę ciekawego i emocjonującego sezonu.

Komplet drużyn w III lidze w sezonie 2022/23:

1.Odra Wodzisław

2.Górnik II Zabrze

3.TS Gwarek Tarnowskie Góry

4.Lechia Zielona Góra

5.LKS Goczałkowice – Zdrój

6.Miedź II Legnica

7.MKP Carina Gubin

8.MKS Kluczbork

9. Chrobry II Głogów – Beniaminek, Dolnośląski ZPN

10.Pniówek Pawłowice

11.BS Polonia Bytom

12.KS Polonia Nysa – Beniaminek, Opolski ZPN

13.Raków II Częstochowa – Beniaminek, Śląski ZPN

14.BTS Rekord Bielsko-Biała

15.Stal Brzeg

16.Stilon Gorzów Wielkopolski – Beniaminek, Lubuski ZPN

17.Ślęza Wrocław

18.Warta Gorzów Wielkopolski

Udostępnij:

Dodaj komentarz