Awans jest nasz!

• 23 czerwca 2021
  • 0
  • 2552 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 4:2 Raków II Częstochowa w rewanżowym meczu barażów i oficjalnie zapewniła sobie awans do rozgrywek III ligi. Dla Dumy Wodzisławia oznacza to powrót na czwarty szczebel rozgrywkowy po raz pierwszy od sezonu 2013/14.

Podopieczni trenera Damiana Nowaka przyjechali do Częstochowy z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu (2:1), rozgrywanego w Wodzisławiu Śląskim. Pewnym więc było, że to piłkarze Rakowa będą musieli rzucić się do ataku na bramkę Michała Antkowiaka, by odrobić straty z pierwszego spotkania. Duma Wodzisławia dość szybko zaskoczyła jednak gospodarzy, bo już w 5. minucie spotkania, Adrian Tabala dał prowadzenie Odrze. Dośrodkowanie Niko Abuladze, piłka strącona przez obrońcę spada pod nogi Zielińskiego, a ten instynktownym podaniem obsłużył Hiszpana, który z zimną krwią wykończył akcję. Raków szukał szybkiej odpowiedzi, ale bramkę wyrównującą udało im się zdobyć dopiero tuż przed przerwą, po golu Jakuba Budnickiego, który idealnie uderzył piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego.

Druga część spotkania należała jednak do Odry. W 56. minucie szybki atak wyprowadzony przez Marcina Wodeckiego, który zagrał na lewe skrzydło do Niko Abuladze, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku dał ponowne prowadzenie Odrze. Dosłownie minutę później miała miejsce identyczna sytuacja. Marcin Wodecki zbiegł do środka, odegrał do Niko Abuladze, a skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych po raz kolejny pięknie uderzył lewą nogą i podwyższył nasze prowadzenie. Zszokowani takim obrotem spraw Częstochowianie starali się odpowiedzieć, ale obrona Odry, wraz z doskonale dysponowanym Antkowiakiem neutralizowała ataki podopiecznych Tomasza Kuźmy. Honorową bramkę udało im się strzelić dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy, kiedy to Adrian Balboa wszedł w pole karne i mocnym strzałem nie dał szans naszemu bramkarzowi. Na tego gola też się udało Odrze odpowiedzieć. Zaledwie dwie minuty później Maciej Kłosek otrzymał podanie od Pawła Zdunka, wykonał zwód do prawej nogi i z zerowego konta trafił do bramki gospodarzy.

Tym samym Odra Wodzisław pokonała w dwumeczu 6:3 rezerwy Rakowa II Częstochowa i zapewniła sobie upragniony awans do rozgrywek III ligi! Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie przez cały sezon. Dziękujemy także piłkarzom, którzy dzięki swojemu ogromnemu wysiłkowi, ciężkiej pracy oraz wyrzeczeniom przez cały sezon, mogą teraz świętować tak ogromny sukces.

Raków II Częstochowa 2:4 Odra Wodzisław (1:1)

Bramki: Tabala, Abuladze (2x), Kłosek

Skład: Antkowiak, Gać, Lalko, Wiśniewski, Białas, Krzyżok, Zdunek, Wodecki (Rosiak 60′), Abuladze (Kłosek), Zieliński (Dudziński 45′), Tabala