Z obozu rywala: GKS Pniówek Pawłowice

Zawodnik Pniówka Pawłowice w meczu z Odrą Wodzisław

W sobotnie popołudnie Odra Wodzisław zmierzy się w niezwykle istotnym w kontekście walki o utrzymanie meczu z Pniówkiem Pawłowice. Sprawdźmy co słychać w obozie naszych rywali przed tą rywalizacją.

Pniówek Pawłowice do spotkania z Odrą przystąpi z 11. pozycji w ligowej tabeli. Mimo, że podopieczni trenera Jana Furlepy są aż o trzy miejsca wyżej od drużyny z Wodzisławia, to oba zespoły dzieli zaledwie punkt różnicy. Do tej pory ekipa z Pawłowic w 29 meczach zdobyła 35 oczek. Osiem razy wygrywała, zaliczyła aż 11 remisów (najwięcej w całej lidze) i 10 razy schodziła z boiska pokonana. W kontekście sobotniej rywalizacji na Stadionie Aleja nie możemy pominąć faktu, że Pniówek jest jedną z najgorzej punktujących drużyn w meczach wyjazdowych. W tym sezonie tylko Karkonosze Jelenia Góra zdobyły mniej punktów (7) poza swoim domem niż właśnie Pniówek (9). Warto nadmienić, że większość ze zdobytych punktów piłkarze z Pawłowic uzyskali dzięki remisom, bo na obcych stadionach zaliczyli zaledwie jedno zwycięstwo.

Zespół Jana Furlepy notuje w ostatnich tygodniach bardzo przeciętne wyniki. Pniówek nie wygrał już od czterech spotkań, a ich ostatni mecz zakończył się bolesną porażką (0:5) w domowym meczu przeciwko Polonii Bytom. Tydzień wcześniej sensacyjnie zremisowali na wyjeździe z ostatnim w tabeli zespołem Foto-Higieny Gać, przegrywając na dziesięć minut przed końcem meczu wynikiem 1:2. Piłkarze z Pawłowic z pewnością w sobotę będą chcieli przerwać tę serię, patrząc na to, że w przyszłych kolejkach czekają ich jeszcze mecze m.in. z rezerwami Miedzi Legnica, czy też bardzo dobrze prezentującą się na wiosnę Wartą Gorzów Wielkopolski.

Zarówno Pniówek jak i Odra znajdują się w bardzo trudnym położeniu. Różnica jest jednak taka, że Duma Wodzisławia do sobotniego starcia podejdzie zmotywowana zwycięstwem w Tarnowskich Górach, a gracze z Pawłowic z motywacją do przełamania fatalnej passy i odbiciu się po klęsce z Polonią Bytom.


Sytuacja w tabeli:

Pozycja w tabeli Drużyna Mecze Punkty Bramki
11. GKS Pniówek Pawłowice 29 35 39-51
15. Odra Wodzisław 29 35 37-53

 

Poprzedni mecz obu zespołów:

GKS Pniówek Pawłowice 2:2 Odra Wodzisław

0:1 Kamil Chiliński

0:2 Jan Borek

1:2 Dawid Weis

2:2 Wojciech Canibol

 

Początek meczu Odra Wodzisław – Pniówek Pawłowice w sobotę o godzinie 14:00 na Stadionie Aleja. Dołączajcie do naszego wydarzenia na Facebooku i w sobotę wszyscy widzimy się na stadionie!

Udostępnij:

Dodaj komentarz