Podział punktów po emocjonującym spotkaniu w Zabrzu

W 23. kolejce III-ligi, rezerwy Górnika Zabrze remisują z naszym zespołem po zaciętej walce. Bohaterem miejscowych – Michał Rostkowski, który zdobył dwa gola i zanotował asystę przy trafieniu Pranicy w samej końcówce spotkania.

Pierwsze 15 minut meczu to przewaga naszego zespołu lecz bez efektu. Gospodarze po dłuższym okresie w defensywie, wyprowadzają szybką akcję i w sytuacji sam na sam pomocnik miejscowych pakuje piłkę do siatki. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Już 3 minuty później za sprawą precyzyjnego uderzenia Czubana zza pol karnego mamy wyrównanie. Przy wyniku 1:1 gra podobanie mocno się wyrównała. Zabrzanie zaczęli konstruować więcej akcji ofensywnych stwarzając zagrożenie pod naszą bramką. Jednak tego dnia świetnie dysponowany Sip doskonale odpierał ataki. Znów do głosu dochodzi drużyna Odry. Najpierw minimalnie niecelny strzał w słupek, natomiast już po chwili Borek wyprowadza nas na prowadzenie. Tym razem role się odwróciły i to nasz zespół traci błyskawiczną bramkę. Na tablicy już 2:2. Przed przerwą jeszcze groźnie zdołał zaatakować Górnik lecz bezskutecznie.
Po zmianie stron spotkanie wyrównało się a większość meczu rozgrywała się w środkowej strefie boiska. W 71 min. rzut z autu na wysokości pola karnego zabrzan. Piłka trafia do Zdunka, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu umieszcza futbolówkę w siatce gospodarzy. Niespełna 2 minuty poźniej nasz zespół stanął przed szansą na podwyższenie wyniku. Niestety golkiper Górnika obronił strzał Borka z bliskiej odległości. Gospodarze nie poddawali się i w 87 minucie zdobywa wprowadzony z ławki Pranica. Wymiana ciosów przy pustych trybunach w Zabrzu, kończy się remisem.

Po tym remisie podopieczni Łukasza Targiela dopisują punkt w ligowej tabeli. Następne spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek o godzinie 17:00 na stadionie Aleja, rywalem Karkonosze Jelenia-Góra

Górnik II Zabrze – Odra Wodzisław Śląski 3:3 (2:2)

1:0 – Rostkowski, 16′
1:1 – Czuban, 19′
1:2 – Borek, 39′
2:2 – Rostkowski, 40′
2:3 – Zdunek, 71′
3:3 – Pranica, 87′

Górnik II: Sokół – Kulanek [C] (74′ Pawlak), Surowiec, Wingralek, Liszka, Skała, Rostkowski, Okaj (64′ Juritka), Wodecki, Korbecki (74′ Pranica), Lubaski (86′ Koseła)

Odra: Sip – Niemiec, Krzyżok, Kruppa, Wenglorz – Gać [C], Borek (78′ tarka), Zdunek (78′ Flak), Kalisz, Czuban (85′ Żelazowski)- Piejak (54′ Rycka)