Z Zielonej Góry wracamy bez punktów

• 3 października 2021
  • 0
  • 983 Wyświetleń

Odra Wodzisław przegrała 0:3 z Lechią Zielona Góra w wyjazdowym meczu 11. kolejki rozgrywek III ligi. Duma Wodzisławia przez większość meczu musiała sobie radzić w dziesiątkę, po tym jak jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał Radosław Dzierbicki.

Drużyna z Wodzisławia do Zielonej Góry przyjechała bardzo osłabiona kadrowo. Z powodu urazów nieobecni byli Damian Tarka, Marcin Wodecki oraz Jakub Białas, natomiast z powodu nadmiaru żółtych kartek spotkanie musiał opuścić Arkadiusz Lalko. W wyjściowym składzie Odry zadebiutował Aleksander Męczarski. Piłkarz trenuje z klubem już od początku rozgrywek, ale ze względów formalnych nie mógł dotąd występować w meczach naszego zespołu. Odra bardzo źle rozpoczęła spotkanie, bo już w trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Bartosza Koniecznego. Niebiesko-Czerwoni próbowali odpowiedzieć, ale nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1. Kilka minut przed końcem pierwszej części, atakujący w sytuacji sam na sam zawodnik Lechii został sfaulowany przez Radosława Dzierbickiego, który został ukarany czerwoną kartką. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli podobnie jak pierwszą, bo po zaledwie pięciu minutach gry zdobyli bramkę i podwyższyli prowadzenie za sprawą Jana Zioły. Odra w drugiej części spotkania miała swoje momenty, ale brakowało skutecznego wykończenia, a w doliczonym czasie gry do drugiej połowy zawodnik gospodarzy ustalił wynik końcowy tego spotkania, zdobywając bramkę na 3:0.

Odra Wodzisław: Antkowiak, Wenglorz (Franiczek 59′), Krzyżok, Męczarski, Dzierbicki, Wiśniewski, Musiolik (Lenert 43′), Zdunek, Mielczarek, Chiliński (Kłosek 71′), Gać