Heroiczny powrót i bramka w ostatniej minucie meczu

• 12 września 2021
  • 0
  • 1666 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:1 Stal Brzeg w spotkaniu 8. kolejki rozgrywek III ligi. Podopieczni Damiana Nowaka przegrywali do przerwy 0:1, ale dzięki świetnej grze w drugiej połowie i bramkom Wojciecha Wenglorza oraz Kamila Chilińskiego zapewnili sobie kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Pierwsza połowa meczu zdecydowanie należała do gości. Stal Brzeg w pełni kontrolowała przebieg spotkania, spokojnie wymieniała podania na połowie Odry, która miała problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej strefy obronnej. W 25. minucie meczu napastnik gości otrzymał długie prostopadłe podanie, opanował piłkę, zszedł do prawej nogi i mocnym strzałem pokonał Michała Antkowiaka. Goście jeszcze przed przerwą próbowali podwyższyć wynik spotkania, ale ich strzały pewnie zatrzymywał bramkarz Dumy Wodzisławia. Na drugą połowę szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się wprowadzić Arkadiusza Lalkę oraz Jakuba Białasa. Nowa energia w drużynie spowodowała, że w drugiej połowie oglądaliśmy całkowicie odmieniony zespół Odry. Niebiesko-Czerwoni grali znacznie odważniej, a słabnąca z każdą minutą Stal, powodowała, że piłkarze Odry nabierali wiatru w żagle i ruszali w poszukiwaniu bramki wyrównującej. To udało się jednak dopiero w 80. minucie meczu. Jakub Białas otrzymał podanie od Michała Wiśniewskiego, wstrzelił piłkę na piąty metr, a tam nogę dołożył Wojciech Wenglorz, który zdobył bramkę wyrównującą. Odra ciągle napierała i chciała zgarnąć tego dnia pełną pulę. W 85. minucie świetną szansę miał Białas, ale jego strzał z bliskiej odległości został obroniony przez golkipera drużyny z Brzegu. W doliczonym czasie gry drugiej połowy Michał Antkowiak wypatrzył wychodzącego na pozycję Chilińskiego i posłał bezpośrednią, długą piłkę z „piątki” na naszego napastnika, a snajper Odry potężnym uderzeniem pokonał bramkarza gości i rzutem na taśmę zapewnił zwycięstwo Odrze Wodzisław.

Skład: Antkowiak, Dzierbicki, Krzyżok, Wiśniewski, Gać (Białas 45′), Musiolik (Lalko 45′), Wenglorz, Wodecki, Mielczarek (Lenert 66′), Borek (Kłosek 74′), Chiliński