Pierwsze domowe zwycięstwo

• 4 września 2021
  • 0
  • 1515 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:1 Górnik II Zabrze w spotkaniu szóstej kolejki rozgrywek III ligi i wygrała swoje pierwsze domowe spotkanie w tym sezonie. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Marcin Wodecki oraz Jan Borek.

Goście dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszych 10 minutach dominowali na boisku i byli konkretni pod bramką rywali, zmuszając Michała Antkowiaka do interwencji. Odra po tym czasie powoli zaczęła łapać wiatr w żagle i z każdą minut czuła się na boisku co raz pewniej. W 16. minucie Marcin Wodecki idealnie znalazł się w polu karnym, piłka odbita spada pod jego nogi, a ten umieścił ją w siatce, zdobywając swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ligowym. Po tej bramce to Odra przejęła inicjatywę i czuła się na boisku znacznie pewniej niż na początku spotkania. W 27. minucie Jan Borek popędził na bramkę rywali z Zabrza i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła za kołnierz golkipera Górników. Odra przez kolejne minuty starała się kontrolować spotkanie i do przerwy nie padła już żadna bramka. W drugiej części spotkania goście za wszelką cenę starali się odwrócić losy spotkania. Górnik zaczął naciska i zepchnął Odrę do defensywy. Podopieczni Damiana Nowaka starali się atakować kontratakami, ale ich akcje były gaszone w zarodku. W 63. minucie goście z Zabrza zdobyli upragnioną przez nich bramkę i złapali kontakt. Piłkarze Odry dzięki ogromnemu zaangażowaniu, ambicji oraz współpracy nie pozwolili sobie strzelić drugiego gola i ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 2:1 i Duma Wodzisławia zaliczyła pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie.

Skład: Antkowiak, Gać, Lalko, Krzyżok, Dzierbicki, Musiolik (Kłosek 63′), Wodecki, Tarka (Wenglorz 84′), Borek, Mielczarek (Lenert 68′), Chiliński (Białas 84′)