Kamil Chiliński: Głównym czynnikiem przyjścia do Odry był mój dalszy rozwój

  • 27 sierpnia 2021
  • Wywiad
  • 0
  • 765 Wyświetleń

Odra Wodzisław w letnim okienku transferowym wzmocniła się kilkoma młodymi, perspektywicznymi zawodnikami, którzy mają pomóc Dumie Wodzisławia osiągać sukcesy w rozgrywkach III ligi. Jednym z nich jest 17-letni Kamil Chiliński.

Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu, w którym porozmawialiśmy z naszym zawodnikiem o meczach początku sezonu, ostatnim spotkaniu z LKS-em Goczałkowice oraz dlaczego zdecydował się przyjść do Odry.

Byliście bardzo blisko zwycięstwa z LKS-em Goczałkowice. Czujesz niedosyt po tym meczu?

– Tak, czuję niedosyt.  Wydaje mi się, że gdybyśmy mieli więcej szczęścia, to moglibyśmy wywalczyć komplet punktów, bo każdy z nas tego dnia dał z siebie 100%. Brakowało tylko skuteczności i właśnie tego szczęścia m.in. przy moim uderzeniu, które trafiło w słupek oraz w różnych paru innych sytuacjach. Mimo to szanujemy ten punkt z liderem grupy.

Sporo musiałeś się tam przepychać z obrońcami rywali, nie było to chyba dla Ciebie łatwe spotkanie?

– Na pewno nie było łatwo walczyć o piłkę z zawodnikiem, który był uznawany za jednego z najlepszych prawych obrońców na świecie. Jednak pozostali obrońcy również grali solidnie. Mimo to uważam, że zagrałem dobry mecz na tle takiej defensywy.

Wróćmy jeszcze do spotkania z Wartą Gorzów. Udało Ci się zdobyć dwie bramki, które ostatecznie dały pierwsze zwycięstwo Odrze w tym sezonie. Na pewno byłeś szczęśliwy, że udało Ci się pomóc zespołowi w wygranej.

– Tak, zdecydowanie dobrze wszedłem do drużyny, strzelając dwie bramki i do tego wygrywając pierwszy mecz w trzeciej lidze. Byłem bardzo szczęśliwy, ale od razu postanowiłem sobie nowe cele i zacząłem myśleć o następnym meczu.

Co było głównym czynnikiem tego, że zdecydowałeś się przyjść do Odry? Głównie decydowała gra na poziomie III ligi i dalszy rozwój?

– Tak, głównym czynnikiem oczywiście był mój dalszy rozwój, a przedstawiona przez trenera koncepcja na budowę drużyny i moją osobę przekonała mnie do tej zmiany. Mam nadzieję, że swoją grą pomogę drużynie osiągnąć założone plany, a przy okazji zrealizuję swój indywidualny cel, jaki sobie postawiłem.

Udostępnij:

Dodaj komentarz