Zapowiedź: Odra Wodzisław – Piast Żmigród

W sobotnie popołudnie Odra Wodzisław zmierzy się z Piastem Żmigród w meczu inauguracyjnym rozgrywki III ligi dla drużyny z Wodzisławia.

III liga oficjalnie zawitała do Wodzisławia Śląskiego. Odra Wodzisław w swoim pierwszym meczu po awansie z czwartej ligi zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Żmigród. Rywale Odry w poprzednim sezonie do końca sezonu walczyli o utrzymanie i ostatecznie jako ostatni zespół zapewnili sobie grę w kolejnym sezonie III ligi, zajmując 15. miejsce w tabeli. Odra na przekór ekspertom ograła w dwumeczu Raków II Częstochowa i awansowała do trzeciej ligi. Klub od kilku lat zalicza konsekwentny rozwój, najpierw awansując z ligi okręgowej do czwartej ligi, a teraz wskakując na poziom centralny piłki nożnej w Polsce. W ekipie z Wodzisławia doszło latem do kilku przetasowań w kadrze. Z zespołem pożegnał się, po trzech latach przygody, Patryk Dudziński. Dodatkowo z klubu odeszło kilku młodych graczy. Klub wzmocnił się natomiast pięcioma nowymi zawodnikami. Najważniejszą informacją dla fanów z Wodzisławia jest z pewnością zatrzymanie na kolejny sezon Marcina Wodeckiego, który był najlepszym graczem zespołu na wiosnę. Duże zmiany miały również miejsce w Piaście. Drużyna wzmocniła się nowymi sześcioma zawodnikami. W Żmigrodzie pewnie będą chcieli uniknąć powtórki z zeszłego sezonu, kiedy to musieli do końca bić się o swoją przyszłość w lidze w kolejnym sezonie.

Szykuje nam się bardzo ciekawe spotkanie. Odra będzie chciała udanie rozpocząć sezon i zaliczyć zwycięstwo na inaugurację przy swoich kibicach. Goście natomiast będą szukali swojej szansy na popsucie piłkarskiego święta w Wodzisławiu.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00!

Udostępnij:

Dodaj komentarz