Z obozu rywala – Piast Żmigród

W sobotnie popołudnie piłkarze Odry Wodzisław po raz pierwszy w tym sezonie wybiegną na trzecioligowe boiska. Duma Wodzisławia zmierzy się u siebie w inauguracyjnym meczu z Piastem Żmigród. Sprawdźmy co słychać w obozie naszych rywali przed zbliżającym się meczem.

Piast Żmigród poprzedni sezon na poziomie III ligi zakończył na 15. miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Marcina Foltyna uzbierali przez cały sezon łącznie 36 punktów w 35 meczach i zaliczyli osiem zwycięstw. Tym samym Piast wyprzedził o zaledwie trzy punkty ekipę Foto-Higieny Gać i jako ostatni zespół zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Piast będzie chciał z pewnością uniknąć powtórki z zeszłego sezonu, dlatego wzmocnił się aż sześcioma nowymi zawodnikami. Szeregi drużyny z Żmigródu zasilili:

  • Piotr Niewieściuk – był piłkarz Piasta, który wraca do klubu po rocznej przygodzie w Stali Brzeg
  • Eryk Moryson – w przeszłości gracz Piasta, który ostatni sezon spędził w drugoligowej Bytovii Bytów
  • Michał Kieca – były zawodnik takich zespołów jak Zagłębie Sosnowiec, Skra Częstochowa, ostatnio Bytovia Bytów
  • Mateusz Filipowiak – w przeszłości występował w Piaście, ostatni sezon spędził w Unii Swarzędz
  • Kacper Głowieńkowski – 19-letni wychowanek Śląska Wrocław
  • Łukasz Sztylka – wychowanek Śląska Wrocław, syn dyrektora sportowego tego klubu

Piast, podobnie jak Odra Wodzisław, intensywnie przepracował okres przygotowawczy, w którym rozegrał kilka meczów kontrolnych. Piast mierzył się m.in. z Lechią Dzierżoniów, którą pokonał 3:1, ale zagrał także sparing ze Śląskiem Wrocław, który rozgromił naszego sobotniego rywala aż 7:0. W tym spotkaniu wystąpiło kilku piłkarzy, którzy reprezentowali barwy WKS w meczach europejskich pucharów. 31. lipca gracze Żmigródu rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne, w którym ulegli rezerwom Zagłębia Lubin.

Dla obu zespołów sobotnie spotkanie będzie szansą na rozpoczęcie nowego rozdziału wraz z początkiem sezonu. Piast będzie liczył na bardziej udane rozgrywki, w których nie będą do ostatniej kolejki bić się o utrzymanie, a Odra jako beniaminek będzie chciała uzyskać jak najlepszy wynik na koniec sezonu.

Początek spotkania Odra Wodzisław – Piast Żmigród w sobotę o godzinie 17:00 na Stadionie Aleja.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz