Zapowiedź: Odra Wodzisław – Raków II Częstochowa

Nadszedł ten dzień! Odra Wodzisław w sobotnie popołudnie na Stadionie Aleja podejmie rezerwy Rakowa Częstochowa w pierwszym meczu barażów o trzecią ligę.

Za podopiecznymi Damiana Nowaka długi i wyczerpujący sezon zasadniczy. Duma Wodzisławia sezon zakończyła oczywiście na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 79 punktów. Niebiesko-Czerwoni na przestrzeni całego sezonu ponieśli zaledwie pięć porażek, jeden remis i aż 26 zwycięstw. W meczach barażowych Odra będzie przede wszystkim liczyła na dobrą dyspozycję Adriana Tabali oraz Marcina Wodeckiego. Pierwszy został królem strzelców rozgrywek z dorobkiem 25 bramek, a Marcin Wodecki w zaledwie jedną rundę zdołał strzelić aż 17 goli. Fakt, że pierwszy mecz domowy odbywa się w Wodzisławiu sprawia, że Odra zmotywowana dopingiem z trybun, musi zrobić wszystko, aby na mecz rewanżowy do Częstochowy jechać z jak najlepszą zaliczką. Do awansu jeszcze daleka droga, ale ewentualny triumf w dwumeczu oznaczałby, że Odra wróci na czwarty szczebel rozgrywkowy po raz pierwszy od sezonu 2013/14. Dla Odry z pewnością sobotni mecz jest jednym z najważniejszych w ostatnich latach. Waga oraz otoczka całego spotkania sprawia, że w sobotę przy Bogumińskiej 8 będziemy mieli prawdziwe piłkarskie święto.

Raków II Częstochowa swój sezon zakończył na pierwszym miejscu w tabeli IV ligi grupy pierwszej. Rezerwy Ekstraklasowego zespołu skończyły sezon z dorobkiem 69 punktów, zaliczając 21 zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Podopieczni Tomasza Kuźmy mają za sobą bardzo dobry sezon, w którym na drugim zespołem mieli osiem punktów przewagi. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie naszych rywali, piłkarze z Częstochowy z niecierpliwością wyczekują sobotniego spotkania. Będą się oni musieli liczyć z gorącą atmosferą na stadionie  w Wodzisławiu, gdzie kibice również już nie mogą doczekać się zbliżającej rywalizacji. Druga drużyna Rakowa Częstochowa z pewnością będzie chciała w tym dwumeczu zaliczyć podobny wynik do tego, który udało im się osiągnąć w spotkaniu kontrolnym przed rundą wiosenną, kiedy to zwyciężyli wynikiem aż 6:2.

 

Początek pierwszego meczu barażowego w sobotę (19.06) o godzinie 16:00 na Stadionie Aleja!

Udostępnij: