Z obozu rywala – Raków II Częstochowa

W sobotnie popołudnie Odra Wodzisław zmierzy się z Rakowem II Częstochowa w pierwszym meczu barażowym o awans do rozgrywek III ligi. Sprawdźmy co słychać w obozie naszych rywali przed zbliżającą się rywalizacją. 

Rywalem Odry w sobotniej bitwie o awans do rozgrywek III ligi będą rezerwy grającego na co dzień w Ekstraklasie, Rakowa Częstochowa. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy zajęli oczywiście pierwsze miejsce w tabeli IV ligi grupy pierwszej. Raków zakończył sezon z 69 punktami na koncie. Czerwono-Niebiescy w minionych rozgrywkach wygrali 21 meczów, 6 zremisowali i ponieśli 5 porażek. Rozgrywki zakończyli z ośmioma punktami przewagi nad drugim Zniczem Kłobuck.

Raków swoją dobrą dyspozycję prezentował zwłaszcza w meczach domowych, gdzie poniósł zaledwie jedną porażkę i łącznie tylko cztery razy tracił punkty. Gorzej radził sobie na wyjazdach, gdzie przegrał cztery spotkania, ale mimo to był najlepszym w lidze zespołem grającym poza domem.

Nasz zespół miał okazję mierzyć się w ostatnich miesiącach z naszym sobotnim rywalem. Odra podejmowała Raków przed startem rundy wiosennej w meczu kontrolnym. W spotkaniu górą wyszli piłkarze z Częstochowy, którzy zwyciężyli wynikiem 6:2.

Pierwszy mecz barażowy pomiędzy Odrą Wodzisław, a rezerwami Rakowa Częstochowa odbędzie się w tę sobotę (19.06) o godzinie 16:00 na Stadionie Aleja!

Udostępnij: