Wysoka wygrana na zakończenie sezonu

• 13 czerwca 2021
  • 0
  • 1016 Wyświetleń

Odra Wodzisław rozgromiła 7:1 Jedność 32 Przyszowice w ostatnim meczu sezonu zasadniczego rozgrywek IV ligi.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 7. minucie spotkania objęli prowadzenie. Piłka posłana za plecy obrońców, do piłki wyszedł Antkowiak, który się z nią minął, a piłkarz gospodarzy nie miał problemów w umieszczeniu piłki w pustej bramce. Odra zdołała jednak odpowiedzieć już trzy minuty później za sprawą bramki Krzysztofa Krzyżoka, który uderzył zza szesnastki i doprowadził do wyrównania. W 28. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Marcin Wodecki, który otrzymał prostopadłe podanie od Pawła Zdunka, ale najlepszy piłkarz Odry w rundzie wiosennej, przegrał pojedynek z bramkarzem. W 33. minucie jeden z piłkarzy gospodarzy dopuścił się bandyckiego przewinienia, za co został ukarany zasłużoną czerwoną kartką. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Odra objęła prowadzenie po bramce Adriana Tabali. Hiszpan wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Marcina Wodeckiego i strzałem głową zdobył swoją 25. bramkę w tym sezonie.

Po przerwie Odra ruszyła do ataku w poszukiwaniu kolejnych bramek, najpierw Tabala uderzył nad poprzeczką, a piłka po strzale Niko Abuladze, została świetnie zatrzymana przez golkipera gospodarzy. W 62. minucie meczu piłka dośrodkowana z rzutu rożnego spadła pod nogi Patryka Dudzińskiego, a ten płaskim strzałem umieścił ją w siatce. Trzy minuty później kolejna szybka akcja Dumy Wodzisławia zakończyła się kolejnym golem, a jego autorem był Arkadiusz Woś, który idealnie przymierzył obok słupka. W 66. minucie gry swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Patryk Dudziński, który idealnie uderzył po dalszym słupku. To nie był jednak koniec strzelanie tego dnia na boisku w Przyszowicach. W 80. minucie spotkania Piotr Zieliński dobił odbity przez bramkarza strzał Patryka Dudzińskiego i Odra miała już na koncie sześć bramek. Ostatnie słowo w tej rywalizacji należało jednak do Artura Gacia, który w 87. minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonał rezerwowego bramkarza Jedności, który pojawił się kilka minut wcześniej na boisku i ustalił ostateczny wynik tego spotkania.

Jedność Przyszowice 1:7 Odra Wodzisław (1:2)

Bramki: Krzysztof Krzyżok, Adrian Tabala, Arkadiusz Woś, Patryk Dudziński (2x), Piotr Zieliński, Artur Gać

Skład: Antkowiak, Gać, Wiśniewski, Lalko, Białas (Chatys 70′), Krzyżok (Kłosek 57′), Zdunek (Rosiak 45′), Wodecki (Zieliński 65′), Tarka (Woś 45′), Abuladze, Tabala (Dudziński 57′)