Zapowiedź: Odra Wodzisław – Jedność 32 Przyszowice

Odra Wodzisław w sobotnie popołudnie zmierzy się na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem Jednością 32 Przyszowice w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego.

Duma Wodzisławia już kilka dobrych kolejek temu zapewniła sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli na koniec sezonu, gwarantując sobie udział w barażach o awans do rozgrywek III ligi. Ostatnie spotkania były więc dla podopiecznych Damiana Nowaka przetarciem przed zbliżającym się meczem z Rakowem II Częstochowa oraz podtrzymanie odpowiedniej formy u piłkarzy. Mimo to Odra bez problemu radziła sobie w ostatnich meczach, najpierw gromiąc na wyjeździe 7:1 LKS Czaniec, a następnie u siebie pokonała 3:0, będący w czołówce tabeli Decor Bełk. Świetną formę w rundzie jesiennej Odra zawdzięcza głównie kapitalnej dyspozycji Marcina Wodeckiego. Mający swoją przeszłość w Ekstraklasie, Wodecki, doskonale odnalazł się w rozgrywkach IV ligi, zdobywając do tej pory aż 17 bramek.

Dla Jedności Przyszowice sobotni mecz będzie walką o przetrwanie w rozgrywkach IV ligi. Piłkarze z Przyszowic przystąpią do meczu z Odrą z dorobkiem 34 punktów. Tyle samo punktów ma zespół Orła Łękawica, ale lepszy bilans bramek sprawia, że to ekipa z Przyszowic jest w tym momencie pod kreską. W ostatnim meczu podopieczni Mateusza Labuska zremisowali w meczu z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Półtorej tygodnia wcześniej Jedność przegrała kluczowe spotkanie z GKS-em Radziechowy-Wieprz, które znacznie utrudniło ich sytuację w tabeli. W sobotnim meczu Jedność musi wygrać swoje spotkanie z Odrą i liczyć na potknięcie piłkarzy z Łękawicy, aby utrzymać się w lidze.

Dla Odry sobotni mecz będzie ostatnim testem i przetarciem przed meczami sezonu z Rakowem II Częstochowa. Jutrzejsza rywalizacja jest znacznie ważniejsza dla gospodarzy, dla których ten mecz będzie decydował o ich przyszłości.

Początek spotkania o godzinie 17:00!

Udostępnij: