Piękna bramka Marcina Wodeckiego i kolejna wygrana

• 6 czerwca 2021
  • 0
  • 1822 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 3:0 KS Decor Bełk w ostatnim domowym spotkaniu sezonu zasadniczego rozgrywek IV ligi. Ozdobą tego spotkania była przepiękna bramka Marcina Wodeckiego.

Mimo wysokiej przegranej, pierwsza połowa tego spotkania w stu procentach należała do drużyny gości. Piłkarze z Bełku raz za razem konstruowali groźne sytuacje pod bramką Michała Antkowiaka, ale brakowało im skutecznego wykończenia. W 20. minucie meczu doskonałą okazję miał Wojciech Rasek, który wygrał pojedynek bark w bark z Maciejem Kłoskiem i znalazł się przed Michałem Antkowiakiem, ale ostatecznie obrońcy Odry zapobiegli stracie bramki. Odra starała się odpowiadać pojedynczymi strzałami z dystansu, jak ten Jakuba Białasa z 23. minuty lub Piotra Zielińskiego z 29. minuty, po którym piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką bramki gości. Na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem.

W drugiej części spotkania okazję do strzelenia gola miały oba zespoły, ale to 54. minucie goście stanęli przed ogromną szansą wyjścia na prowadzenie, ale po faulu Artura Gacia w polu karnym i podyktowanym przez arbitra rzucie karnym, jeden z piłkarzy Bełku przegrał pojedynek z Michałem Antkowiakiem. Obroniony rzut karny przez bramkarza Odry uskrzydlił kolegów z zespołu, którzy kontynuowali swoje ataki. Aktywny był Niko Abuladze, który pojawił się na boisku w przerwie i stwarzał duże zagrożenie na lewym skrzydle. W 66. minucie Marcin Wodecki pokazał jednak po raz kolejny dlaczego jest najlepszym piłkarzem Dumy Wodzisławia w rundzie wiosennej i kapitalnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Dwie minuty później Abuladze miał okazję do podwyższenia prowadzenia, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka bramki. Chwilę później po strzale tego samego zawodnika kapitalnie interweniował golkiper Decoru, który utrzymywał swój zespół przy życiu. Co nie udało się wcześniej, udało się w 82. minucie, kiedy to Paweł Zdunek płaskim strzałem w róg podwyższył prowadzenie Niebiesko-czerwonych. Tuż przed końcem spotkana swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Niko Abuladze, który dwukrotnie markując strzał, zakręcił rywalem i ostatecznie umieścił piłkę w siatce. Odra Wodzisław tym samym wygrała ostatni domowy mecz sezonu zasadniczego. Za tydzień naszych piłkarzy czeka jeszcze wyjazdowe starcie z Jednością Przyszowice.

Odra Wodzisław 3:0 KS Decor Bełk (0:0)

Bramki: Marcin Wodecki. Paweł Zdunek, Niko Abuladze

Skład: Antkowiak, Gać, Kłosek (Wiśniewski 55′), Lalko, Białas, Krzyżok, Rosiak (Zdunek 45′), Wodecki (Chatys 73′), Zieliński (Abuladze 45′), Woś (Tarka 45′), Tabala (Podbioł 45′)

Zdjęcie okładki: Agata Dworczak | slaskisport.tv