Zapowiedź: Odra Wodzisław – Decor Bełk

Sobotnia rywalizacja na Stadionie Aleja będzie ostatnim meczem jaki Odra Wodzisław rozegra na własnym stadionie w sezonie zasadniczym. Rywalem Niebiesko-czerwonych będzie Decor Bełk. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Odra Wodzisław po wysokiej wygranej na wyjeździe z LKS-em Czaniec, wraca na Bogumińską 8, na ostatni domowy mecz ligowy. Podopieczni Damiana Nowaka mają do rozegrania jeszcze dwa spotkania w sezonie zasadniczym, a później czeka ich już walka o awans do rozgrywek III ligi w barażowym dwumeczu. Niebiesko-czerwoni do ostatniego meczu na Stadionie Aleja podejdą z nadzieją zgarnięcia kolejnych trzech punktów, które pozwoliłyby się zrewanżować za porażkę w ostatnim ligowym meczu z Decorem Bełk, który Odra przegrała 1:2.

Decord Bełk do spotkania w Wodzisławiu przystąpi jako piąty zespół w ligowej tabeli z dorobkiem 54 punktów. W ostatnim meczu piłkarze z Bełku ponieśli porażkę w wyjazdowym meczu z Kuźnią Ustroń. Podopieczni Sławomira Palucha mają do końca sezonu, podobnie jak Odra, jeszcze dwa spotkania do rozegrania. Jeśli udało by im się oba wygrać, a reszta wyników poszłaby po ich myśli, to na koniec sezonu mogą znaleźć się na podium, co z pewnością byłoby dużym sukcesem dla klubu. Warto jednak zwrócić uwagę, że piłkarze Decoru znacznie lepiej radzą sobie w meczach domowych, gdzie ponieśli zaledwie dwie porażki – taki sam wynik ma Odra. O wiele gorzej idzie im jednak poza domem, gdzie ponieśli aż sześć porażek.

Dla Odry Wodzisław sobotnie spotkanie będzie szansą na udane zakończenie sezonu zasadniczego na Stadionie Aleja. Dla Decoru Bełk szansa na sprawienie kolejnej niespodzianki i postawienie pierwszego kroku w kierunku zajęcia miejsca na podium.

 

Udostępnij: