Zapowiedź: LKS Czaniec – Odra Wodzisław

Świeżo upieczony mistrz drugiej grupy IV ligi, Odra Wodzisław, uda się do na przedostatnie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie, w którym zmierzy się z LKS-em Czaniec. Zapraszamy na zapowiedź tej rywalizacji. 

LKS Czaniec z pewnością cieszy się na powrót na własny stadion. Piłkarze z Czańca zaliczyli bowiem aż trzy porażki z rzędu w ostatnich tygodniach i wszystkie miały miejsce na obcych boiskach. W ostatnim meczu podopieczni Szymona Waligóry ulegli 1:4 Decorowi Bełk. Piłkarze z Czańca z pewnością będą chcieli powalczyć w sobotnim meczu o trzy punkty. Ich pozycja w tabeli (12. miejsce) na pewno ich nie satysfakcjonuje, a różnice punktowe w okolicach środka tabeli są na tyle niewielkie, że LKS może jeszcze znacząco poprawić swoją sytuacją. Piłkarze LKS-u muszą jednak poprawić skuteczność w meczach domowych, gdzie zdobyli do tej pory zaledwie 18 bramek, to aż o siedem mniej niż na wyjazdach. Tym bardziej, że w sobotnie popołudnie przyjdzie im się zmierzyć z drugą najlepszą defensywą w całej lidze.

Odra Wodzisław po bramce w ostatniej minucie spotkania pokonała Orzeł Łękawica i oficjalnie została mistrzem drugiej grupy rozgrywek IV ligi, czym zapewniła sobie udział w barażach o awans do III ligi. Niebiesko-czerwoni mają teraz przed sobą okres w którym będą walczyli o zdobycie kolejnych punktów, ale ciężar uwagi powoli przenosi się już na dwumecz o awans do wyższej ligi. Duma Wodzisławia ma jeszcze przed sobą trzy spotkania. Mecz z LKS-em Czaniec będzie pierwszym z trzech finałów do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że piłkarze z Wodzisławia dostarczą nam podobnych emocji, jak w jesiennym meczu, kiedy zwyciężyli aż 7:0.

 

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00!

 

Udostępnij: