Wygrana rzutem na taśmę

• 27 maja 2021
  • 0
  • 1056 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 2:1 Orzeł Łękawica po bramce Daniela Podbioła w ostatniej minucie meczu i oficjalnie zapewniła sobie udział w barażach o awans do rozgrywek III ligi.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł tam dogodnych okazji z obu stron. Dopiero w 15. minucie po akcji Marcina Wodeckiego, który zagrał w uliczkę do Jakuba Rosiaka, a ten odegrał do Tabali, Niebiesko-czerwoni mogli wyjść na prowadzenie. Niestety hiszpański napastnik Odry źle się zachował i piłka pewnie została wychwycona przez bramkarza gości. Dwie minuty później ten sam zawodnik spróbował szczęścia strzałem z dalszej odległości, ale piłka przeleciała obok bramki. W 19. minucie spotkania to goście objęli jednak prowadzenie. Akcja prawą stroną boiska zagrania w pole karne do Mrózka, a kapitan gości instynktownym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 27. minucie gry kolejną szansę miał Tabala, ale jego płaski strzał ponownie wylądował w koszyczku Byrtka. Do końca pierwszej połowy piłkarze Odry próbowali swojego szczęścia po strzałach z dystansu, ale żaden z nich nie zaskoczył bramkarza drużyny z Łękawicy.

Druga połowa znów rozpoczęła się pod dyktando Dumy Wodzisławia. W 51. minucie spotkania po raz kolejny uderzał Tabala, ale znów lepszy okazał się bramkarz Orła. Minutę później to goście znaleźli się w polu karnym Odry, ale strzał z dogodnej pozycji jednego z piłkarzy Łękawicy został zablokowany przez naszego piłkarza. W 62. minucie meczu wreszcie udało się przełamać defensywę Orła. Jakub Rosiak idealnie dośrodkował w pole karne na głowę Tabali, a ten przytomnie zgrał do Wodeckiego, który doprowadził do wyrównania. W 72. minucie Odra wyszła na prowadzenie po bramce Lalko, ale piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przekroczyła wcześniej linię. Zdesperowana Odra napierała w poszukiwaniu bramki, która dała by im prowadzenie w tym meczu. Cel udało im się osiągnąć dopiero w doliczonym czasie gry. Krzysztof Krzyżok posłał długie podanie do Marcina Wodeckiego, ten wystawił piłkę do Daniela Podbioła, który uderzył na bramkę, a piłka odbita jeszcze od pleców jednego z obrońców Orła, wylądowała w siatce. Niebiesko-czerwoni dopięli swego dopiero w ostatniej minucie spotkania, ale zdobyte rzutem na taśmę trzy punkty, oznaczają, że Odra oficjalnie wystąpi w barażach o awans do III ligi.

Odra Wodzisław 2:1 Orzeł Łękawica (0:1)

Marcin Wodecki 62′, Daniel Podbioł 90+2′

Skład: Antkowiak, Gać, Lalko, Krzyżok, Białas, Zdunek, Wodecki, Rosiak (Podbioł 71′), Woś (Pryka 71′), Dudziński (Zieliński 28′), Tabala (Kłosek 84′)