Zapowiedź: Iskra Pszczyna – Odra Wodzisław

W sobotnie popołudnie Odra Wodzisław zmierzy się na wyjeździe czerwoną latarnią ligi, Iskrą Pszczyna w spotkaniu 29. kolejki rozgrywek czwartej ligi. 

Odra Wodzisław przystępuje do dzisiejsze rywalizacji jako lider rozgrywek IV ligi. Duma Wodzisławia pewnie zmierza w kierunku zapewnienia sobie miejsca gwarantującego udział w barażach a awans do trzeciej ligi. Niebiesko-czerwoni w ostatnią sobotę grali na wyjeździe z Rozwojem Katowice, gdzie udało im się wygrać po bramce Artura Gacia z rzutu karnego. Odra wciąż pozostaje najskuteczniejszym zespołem w całej stawce z 75. bramkami na koncie. Podopieczni Damiana Nowaka mają też drugą najlepszą obronę, tracąc zaledwie 30 bramek do tej pory. Lepsza w tej statystyce jest tylko Spójnia Landek, która tylko 26 razy dawała się pokonać.

Taka perspektywa zespołu z Wodzisławia jest zapewne najgorszym co może spotkań drużynę Iskry Pszczyna, która jest czerwoną latarnią ligi. Iskra w 26. rozegranych spotkania uzyskała do tej pory zaledwie czternaście oczek. Podopieczni Jana Wleciałowskiego są również najgorsi w lidze pod względem strzelonych bramek (26) i straconych. Ekipa z Pszczyny w tym sezonie dała się już pokonać aż 80 razy. Dla porównania ich dzisiejszy rywal stracił do tej pory aż 50 bramek mniej. W ostatnim ligowym meczu Iskra przegrała 0:3 na wyjeździe z LKS-em Czaniec. W sumie ze swoich czterech zwycięstw jakie zaliczyli w tym sezonie, tylko jedno miało miejsce w meczu domowym. To pokazuje, że dzisiejsi rywale Odry lepiej czują się na wyjazdach, co zwiększa szansę naszej ekipy na wygraną w dzisiejszym starciu.

Ostatni mecz między dzisiejszymi rywalami zakończył się wysokim zwycięstwem Odry Wodzisław, która pokonała na Stadionie Aleja Iskrę Pszczyna wynikiem 4:0. Nie mamy nic przeciwko, jeśli dzisiaj ten wynik się powtórzy.

 

Początek spotkania o godzinie 17:00!

Udostępnij: