• 10 maja 2021
  • Po meczu
  • 0
  • 658 Wyświetleń

Odra Wodzisław pokonała 1:0 Rozwój Katowice w spotkaniu 21. kolejki rozgrywek IV ligi. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił po rzucie karnym, Artur Gać.

Podopieczni Damiana Nowaka do meczu w Katowicach przystąpili bez kontuzjowanego kapitana drużyny Arkadiusza Lalko. Pierwsza groźna okazja w tym spotkaniu miała miejsce w ósmej minucie spotkania, ale kapitalna interwencja bramkarza gospodarzy po strzale Adriana Tabali, uchroniła Rozwój przed stratą bramki. Po tej akcji, to zespół z Katowic wziął się jednak poważnie do pracy i konstruował kolejne groźne okazję pod naszą bramką. Po jednej z nich, świetnie interweniował Michał Antkowiak, który wybronił strzał Woźniaka. Chwilę później po strzale głową jednego z piłkarzy gospodarzy, piłka odbiła się od poprzeczki bramki Dumy Wodzisławia. Mimo kilku dogodnych okazji dla Rozwoju, nie byli oni w stanie pokonać naszego golkipera, przez co do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po przerwie zespół z Katowic wciąż dążył do zdobycia bramki, ale ich ataki nie były już tak konkretne jak w pierwszej części meczu. W 62. minucie natomiast, Krzysztof Krzyżok miał dobrą szansę do zdobycia bramki głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale niestety minął się z futbolówką. W 73. minucie Marcin Wodecki upadł w polu karnym, a arbiter bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Artur Gać, który pewnie trafił i wyprowadził Niebiesko-czerwonych na prowadzenie w tym meczu. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic szczególnego i tym samym Odra Wodzisław wywozi niezwykle cenne trzy punkty z bardzo trudnego terenu.

Rozwój Katowice 0:1 Odra Wodzisław (0:0)

Strzelcy: Artur Gać 74′

Skład: Antkowiak, Krzyżok, Wiśniewski, Kłosek (Pryka 74′), Gać, Zdunek, Rosiak (Zieliński 60′), Dudziński (Woś 90′), Wodecki, Białas, Tabala (Podbioł 85′)